SpravodajstvoXiaomi

Platby hodinkami pomocou NFC čaká revolúcia: Xiaomi bude vedieť do akýchkoľvek hodiniek pridať NFC platby!

Platby hodinkami bude už čoskoro možné zrealizovať i prostredníctvom hodiniek bez NFC. Xiaomi prinesie svoj remienok pre také hodinky.

Čínska spoločnosť Xiaomi nám tento rok prináša samé novinky, o ktorých sme si doteraz mohli nechať len snívať. Len pred niekoľkými dňami sme boli svedkami predstavenia populárneho fitness náramku Mi Smart Band 6 s technológiou NFC. Tu sa však čínsky gigant nezastavuje a najnovšie nám CEO indickej divízie spoločnosti Xiaomi oznamuje, že už čoskoro budeme vedieť platiť akýmikoľvek hodinkami. Nebude teda potrebné riešiť kúpu nových hodiniek, ak si budete chcieť aktivovať platby pomocou hodiniek. Postačí vám jednoduchý remienok, ktorý máme teraz príležitosť i prvýkrát vidieť. Na informáciu nás upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Budúcnosť platieb hodinkami máme na dosah

Ak si myslíte, že pre platby hodinkami musíte mať kompatibilné svoje hodinky, Xiaomi vám toto tvrdenie vyvráti. Manu Kumar Jain, CEO Xiaomi India nám prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že práve vymeniteľné remienky s NFC čipom sú budúcnosťou platieb hodinkami a už viac nebudete musieť kupovať nové hodinky, ak sa rozhodnete pre platby vaším doplnkom.

Vymeniteľný remienok bude dostupný pre akékoľvek hodinky, zatiaľ však nie je známe, či budeme mať na výber z rôznych štýlov a aké veľkosti remienkov budú nakoniec dostupné. V každom prípade ide naozaj o revolučné riešenie, ktoré nás nemusí stáť veľké peniaze. Hodinky s podporou NFC väčšinou nebývajú lacnou záležitosťou, takto si však budete vedieť vylepšiť i vaše lacnejšie hodinky.

Globálna dostupnosť zatiaľ nie je známa

Xiaomi nám tento rok už prinieslo revolúciu prostredníctvom spomínaných platieb pomocou fitness náramku Mi Smart Band 6 NFC. Toto Xiaomi dosiahlo vďaka dohode so spoločnosťou Master Card, no zdá sa, že zatiaľ sa niečoho takého v remienkoch pre hodinky nedočkáme. V súčasnosti vieme, že remienky budú podporovať platby pomocou Mi Pay, ktoré u nás nie sú dostupné.

Nie je však vylúčené, že by Xiaomi využilo dohodu s Master Card neskôr i pre svoj remienok, čím by si určite získalo mnoho fanúšikov nielen zo základne Xiaomi, ale i od konkurencie. Ako to nakoniec bude nám prezradia už najbližšie týždne, no zatiaľ vieme, že remienok bude možné využívať v krajinách, ktoré podporujú službu Mi Pay.

Pozdáva sa vám takéto riešenie pre platby hodinkami? A kúpili by ste si takýto remienok? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close