AppleSpravodajstvo

Plánuje Apple zvrhnúť dominanciu vyhľadávača Google? Apple zjavne „dačo“ chystá

„Každý 10 smartfón na svete je iPhone“

V súčasnosti podľa dát spoločnosti StatCounter, vyhľadávač Google pokrýva približne 92% celosvetového trhu. Môžeme tak hovoriť s výnimkou niektorých málo regiónov, že Google ovláda trh s vyhľadávaniami. Dokáže mu niekto konkurovať? V minulosti sa objavili špekulácie, že Apple plánuje spustiť svoj vlastný vyhľadávač. Dokonca sa v rámci dokumentácie spoločnosti objavili veľmi podobné detaily a popisy, aké poskytuje aj Google správcom webových stránok.

Apple vyhladavanie
Zdroj: coywolf.news

Najnovšie portál cybernews.com upozorňuje na novú patentovú prihlášku spoločnosti Apple, ktorá vyplávala počas sviatkov na povrch. Prihláška odhaľuje, že Apple má v pláne spustiť podobnú službu, ako je vyhľadávač Google.  Dokumenty, ktoré schválil patentový úrad, US Patent and Trademark Office, poukazujú na systém hodnotenia užitočných výsledkov webových vyhľadávaní. 

Čo sa schováva za týmto krokom spoločnosti Apple

Hoci sa môže zdať, že Google a Apple sú konkurentmi, ktorí si nevedia prísť na meno, tak opak je pravdou. V mnohých oblastiach existuje medzi nimi synergia. Ešte v priebehu júna obehli technologický svet správy, že Google platí nemalé prostriedky za to, aby bol prednastaveným vyhľadávačom v zariadeniach spoločnosti Apple.  Dôvodom týchto správ boli protimonopolne aktivity britských úradov, ktoré sa domnievajú, že týmto spôsobom dochádza k potláčaniu zdravého konkurenčného boja.

„Politici sa domnievajú, že spoločnosť Google by nemala byť schopnou zaplatiť si cestu, aby vylúčila konkurenciu z vyhľadávacieho priestoru.“ píše cybernews.

Rovnako aj v ďalších častiach Európy, či naprieč USA, je Google pod veľkým tlakom úradov. V Európe dokonca od 1. marca nemôže byť Google prednastaveným vyhľadávačom v telefónoch s operačným systémom Android.

Apple s vlastnou technológiou

Nebolo by to prvýkrát, čo by Apple „prebral“ technológiu konkurencie. Dobrým príkladom sú Apple Maps, ktoré spoločnosť predstavila ešte v roku 2012, a ktoré sa stali predvolenou možnosťou v telefónoch spoločnosti. Hoci v minulosti išlo o aplikáciu plnú chýb, ktorá bola dokonca schopnou poslať vás do nesprávneho cieľa, tak dnes ide o plnohodnotnú službu, ktorá je nesmierne populárnou. 

Rovnaký príbeh by sme mohli potenciálne vidieť aj pri vlastnom vyhľadávači. Za spomenutie tiež stojí povedať, že približne každý 10 smartfón na svete, je iPhone. Inými slovami, Apple má v rukách bezpochyby veľké publikum a svojim spôsobom aj neobmedzený kapitál, ktorý otvára cestu pre vývoj nových produktov, akým internetový vyhľadávač bezpochyby je.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close