NovinkySoftware

Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých

Maskovanie ľudí alebo iných objektov mimo scény je šikovná a v poslednej dobe aj často využívaná funkcionalita, avšak stále je to jedna z najťažších a zároveň najmodernejších súčasti Photoshopu. Adobe však tento spôsob úpravy fotiek výrazne zjednoduší, a to vďaka AI (Umelej inteligencii) prostredníctvom funkcie „Select Subject“, resp. Výber subjekt.

Využívanie tejto funkcionality by tak malo byť prístupné aj tým menej zručným používateľov. V rámci hlavnej ponuky si vyberú možnosť „Select and Mask“ rozhranie, kde budete musieť potom už len kliknúť na obrázok a vyznačenie prebehne automaticky. Následne budete môcť zmeniť napríklad farbu pozadia či jednotlivých subjektov.

Za touto technológiou stojí Adobe AI platform Sensei. Funguje na strojovom učení sa rozpoznávania objektov. Ako fyzicky funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu produktového manažéra spoločnosti Meredith Payne Stozner nižšie.

Zdroj: Adobe Photoshop (Youtube kanál)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close