SpravodajstvoVesmír

Pentagon v máji vydal dokument, ktorý radí úradníkom, „ako odpoveď na otázky o UFO“. Tu si ho môžete pozrieť!

Pentagon nechcel nechať tému UFO na voľný priebeh. V máji tohto roku vydal pre úradníkov dokument, ktorý nabádal kompetentných na odpovede.

UFO pre mnohých z nás je záhadné slovíčko, ktoré vyvoláva zvedavosť. Jedna zo základných otázok je, sme vo vesmíre sami? Vzhľadom na veľkosť a rozmanitosť vesmíru, bolo by asi naivné a egoistické myslieť, že áno. Zatiaľ však o živote mimo Zeme, nemáme priame dôkazy. Ale aj napriek tomu, z času na čas sa nám podarí zachytiť na oblohe objekty, ktoré sú ako z „iného sveta“ a vymykajú sa nám známym informáciám o fyzike. Do úvahy preto prichádza, že niektoré vlády majú tak moderné technológie, ktoré sú dobre utajovanými a sú schopnými ísť za hranice našich vedomostí a existujúcich technológií, alebo ide o technológie, ktorých strojcami nie je ľudstvo. Obe možnosti sú potenciálne možnými, ale nevieme ani jednu z nich dokázať.

Nedávno publikovaná správa, ktorú publikovala Vláda Spojených štátov, nepriniesla dlho žiadané odpovede, po ktorých mnohí z nás tak bažia. Skôr vyvolala ešte viac otázok.

„Návod na odpovede“

Najnovšie, portál Futurism.com upozorňuje na „informačný lístok“, ktorý vydalo americké Ministerstvo obrany. O čo ide? Ide o interný dokument, ktorý bol získaný na základe zákona FOIA (Freedom of Information Act) od The Black Vault z online databázy odtajnených vládnych dokumentom a jeho obsahom je, ako majú úradníci reagovať na časté otázky súvisiace s fenoménom UFO. Ide napríklad o otázky typu, ako sú: „Našlo ministerstvo nejaké dôkazy o mimozemskej technológii?“ a „Prečo nám nemôžete povedať nič o UAP alebo o tom, čo [pracovná skupina pre UAP] robí?“

Samotný dokument, ktorý sa dostal na verejnosť, si môžete pozrieť nižšie. Zdieľal ho Tony Ho Tran prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Dokument bol pre úradníkov vydaný ešte v máji tohto roka a súvisel najmä s vypočutím  Kongresu v nadväznosti na odtajnenú správu o UFO. Pentagon si totiž dobre uvedomoval, ako je táto téma citlivá a aký je zo strany verejnosti záujem o tému UFO.

V každom prípade, z dokumentu sa nedozvedáme mnoho nových informácií, pretože sa drží toho, čo sme už v minulosti počuli od Pentagonu o UFO. Skutočnosť, že vôbec vytvorili brífingovú kartu, svedčí o tom, ako veľmi chceli ovládať správy okolo témy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close