Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Patent Xiaomi odkrýva skladateľný smartfón s rotujúcou kamerou okolo svoji osi

Xiaomi koncom minulého roka podalo patent, ktorý odhaľuje skladateľný smartfón s rotujúcou kamerou okolo svojej osi

Portál LetsGoDigital poukazuje na zaujímavý patent smartfónu spoločnosti Xiaomi, ktorá je aktuálne 4. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Zatiaľ čo sme mohli v priebehu posledných rokov vidieť viacero skladateľných zariadení s vertikálnym alebo horizontálam ohybom, tak najnovší patent Xiaomi ukazuje okrem ohybu aj rotujúcu kameru.

Spoločnosť podala patentovú prihlášku ešte v priebehu novembra minulého roka, pričom patent celkovo odhaľuje 48 náčrtov zariadenia v rôznych polohách. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie pripomína smartfón Galaxy Fold, resp. Motorola Razr s výnimkou vrchnej časti, kde je kamerový modul schovávajúci z jednej strany 4 šošovky a z druhej jednu.

Xiaomi patent skladatelneho smartfonu s rotujucou kamerou_1
Zdroj: LetsGoDigital

Ako môžete vidieť nižšie, tak kamerový modul je možné otáčať o 360 stupňov v dvoch smeroch. Okrem toho je mierne vytŕčajúci, pričom pri zložení smartfónu je predná strana zariadenia v rovine. V ľavej hrane smartfónu sa nachádzajú ešte tlačidlá ovládania hlasitosti a zapínania, resp. vypínania zariadenia.

Xiaomi patent skladatelneho smartfonu s rotujucou kamerou_2
Zdroj: LetsGoDigital

Vizualizácie zariadenia a ani samotný popis patentu bohužiaľ však neodhaľuje mechanizmus otočnej kamery vrátane mechanizmu sklápania zariadenia. Patent tak isto neodhaľuje informáciu, či displej smartfónu nájdeme aj v zadnej stene.

V súčasnosti nie je známa informácia, či tento smartfón niekedy uzrie svetlo sveta a ani to, či ho spoločnosť ešte aktívne vyvíja. Druhým dychom treba však dodať, že sa očakáva, že v druhej polovici tohto roka sa dočkáme skladateľného smartfónu z kuchyne Xiaomi. Dokonca sa koncom apríla objavili informácie, ktoré hovorili o tom, že spoločnosť rokuje so Samsungom (Samsung Display) o dodávkach ohýbateľných displejov pre ich pripravované zariadenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Patent Rotujúca kamera skladateľný smartfón Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close