SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Patent Xiaomi odkrýva skladateľný smartfón s rotujúcou kamerou okolo svoji osi

Xiaomi koncom minulého roka podalo patent, ktorý odhaľuje skladateľný smartfón s rotujúcou kamerou okolo svojej osi

Portál LetsGoDigital poukazuje na zaujímavý patent smartfónu spoločnosti Xiaomi, ktorá je aktuálne 4. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Zatiaľ čo sme mohli v priebehu posledných rokov vidieť viacero skladateľných zariadení s vertikálnym alebo horizontálam ohybom, tak najnovší patent Xiaomi ukazuje okrem ohybu aj rotujúcu kameru.

Spoločnosť podala patentovú prihlášku ešte v priebehu novembra minulého roka, pričom patent celkovo odhaľuje 48 náčrtov zariadenia v rôznych polohách. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie pripomína smartfón Galaxy Fold, resp. Motorola Razr s výnimkou vrchnej časti, kde je kamerový modul schovávajúci z jednej strany 4 šošovky a z druhej jednu.

Xiaomi patent skladatelneho smartfonu s rotujucou kamerou_1
Zdroj: LetsGoDigital

Ako môžete vidieť nižšie, tak kamerový modul je možné otáčať o 360 stupňov v dvoch smeroch. Okrem toho je mierne vytŕčajúci, pričom pri zložení smartfónu je predná strana zariadenia v rovine. V ľavej hrane smartfónu sa nachádzajú ešte tlačidlá ovládania hlasitosti a zapínania, resp. vypínania zariadenia.

Xiaomi patent skladatelneho smartfonu s rotujucou kamerou_2
Zdroj: LetsGoDigital

Vizualizácie zariadenia a ani samotný popis patentu bohužiaľ však neodhaľuje mechanizmus otočnej kamery vrátane mechanizmu sklápania zariadenia. Patent tak isto neodhaľuje informáciu, či displej smartfónu nájdeme aj v zadnej stene.

V súčasnosti nie je známa informácia, či tento smartfón niekedy uzrie svetlo sveta a ani to, či ho spoločnosť ešte aktívne vyvíja. Druhým dychom treba však dodať, že sa očakáva, že v druhej polovici tohto roka sa dočkáme skladateľného smartfónu z kuchyne Xiaomi. Dokonca sa koncom apríla objavili informácie, ktoré hovorili o tom, že spoločnosť rokuje so Samsungom (Samsung Display) o dodávkach ohýbateľných displejov pre ich pripravované zariadenie.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close