ANDROID

Panasonic sa zbláznil? Predstavil smartfón za 1600 dolárov. Ten ponúka dokonca aj skener čiarových kódov

Možno Ti niečo hovorí názov Toughbook. Nie? Jedná sa o odolné počítače od spoločnosti Panasonic, ku ktorým teraz tento výrobca pridáva aj smartfón. Smartfón Panasonic Toughbook FZ-T1 nemá pekný názov, nemá pekný dizajn, nemá štíhle telo a nemá ani nízku cenu, no má niečo, čim dokáže konkurenciu (ak nejaká je) strčiť do vrecka.

Panasonic
Produktová fotografia

Smartfón Panasonic Toughbook FZ-T1 je úplne bežný smartfón? Nie, nie je! Novinka síce beží na Androide 8.1 Oreo a ponúka klasické prvky ako displej, reproduktor či fotoaparát, no je to úplne iný level dnešných smartfónov. Panasonic totiž predstavil veľmi odolný smartfón spĺňajúci normy IP68 a MIL-STD-810G. Tie zaručujú, že zariadenie vydrží v teplotách od -10 do 50 stupňov a 5″ HD obrazovka dokáže pracovať aj v daždi a je ju možné ovládať prostredníctvom rukavíc alebo pera.

Panasonic ako nezničiteľný hrdina s malou porciou výkonu?

No a čo sa vlastne skrýva pod kapotou 1600 dolárového smartfónu? Nájdeme tam na dnešnú dobu už takmer hrdzavý a úsporný procesor Snapdragon 200, ktorému sekunduje 2 GB operačná pamäť RAM a 16 GB úložisko. Výrobca osadil na zadnú stranu 8 Mpx fotoaparát, ktorého cieľom je schopnosť vedieť oskenovať kódy či dokumenty. Výrobca dokonca neuvádza ani kapacitu batérie, iba tvrdí, že by mal smartfón vydržať 12-hodín používania a bez nutného vypnutia je možné batériu vymeniť a fungovať na ďalšej.

Panasonic
produktová fotografia

Model Panasonic Toughbook FZ-T1 je skutočne veľmi netradičný smartfón. Ten je na svojom tele vybavený aj skenerom, takže tento smartfón bude vedieť nahradiť aj čítačku. Panasonic Toughbook FZ-T1 bude k dispozícii v Európe vo Wi-Fi alebo Wi-Fi LTE verzii. Vybavenejšia verzia s podporou LTE by mala ponúknuť cenu približne 1386 €. Výrobca sľubuje až trojročnú záručnú dobu. Ak Ti príde cena prestrelená, tak áno, uznávame, že za podobnú cenu je možné získať najnovší iPhone X, ktorý ponúka ďaleko lepší displej, výkon, dizajn či fotoaparát, no tento fón je skutočne netradičný a možno si dokáže nájsť svoje individuálne využitie.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: wallpaperbetter.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close