Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Palec hore pre HMD. Najnovší Android 9 zavítal aj na základnú Nokiu 1

Spoločnosť HMD aktualizovala základnú Nokiu 1, ktorá dostala najnovšiu verziu Androidu

Pravidelne aktualizácie zariadení sú jedným z hlavných lákadiel potencionálnych zákazníkov pri kúpe nového telefónu. Z pravidla výrobcovia sľubujú 2 ročnú podporu, ktorá pri vlajkových lodiach sa dotýka aj aktualizácií operačného systému na najnovšiu verziu. Na opačnom konci záujmu z pohľadu výrobcov zas stoja smartfóny z tej najnižšej cenovej kategórie, ktorých aktualizácie obchádzajú míľovými krokmi, s výnimkou bezpečnostných záplat.

Nokia 1 dostáva update na najnovší Android 9

O to viac nás teší, že spoločnosť Nokia aktualizovala na najnovšiu verziu Androidu aktuálne jeden z najdostupnejších smartfónov z ich kuchyne, konkrétne model Nokia 1, ktorý sa predáva na slovenskom trhu od 100€. Na aktualizáciu upozornil CPO (riaditeľ spoločnosti zodpovedný za výrobky spoločnosti) Juho Sarvikas  prostredníctvom Twitteru.

Len pre zaujímavosť. Nokia 1 beží na operačnom systéme Android Go, čo je odľahčená verzia Androidu, ktorá je optimalizovaná pre najslabšie zariadenia na trhu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android 9 Nokia 1

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close