NovinkyZaujímavosti

Pac-Man v reálnom svete vďaka Hololensu? Japonci prichádzajú s ďalšou bláznivou hrou

Japonsko je nielen naozaj technologicky vyspelou krajinou, ale v niektorých oblastiach aj trošku svetom šialených hier, televíznych programov a uletených zábavných parkov. Na internete ste už určite videli bláznivé televízne relácie, v ktorých sa Japonci stretávajú s tými najrôznejšími bláznivými úlohami. Podobne sú na tom aj obrovské zábavné parky a zábavné komplexy, v ktorých si mladí Japonci a japonské rodiny krátia svoje voľné chvíle. Jedným z takýchto špeciálnych parkov je aj NAMJATOWN, ktorý sa nachádza v Tokyu a skladá sa až z 3 rôznych sekcií. Práve jedna časť z tohto mestečka ponúka desiatky zábavných hier a väčšina z nich využíva tie najmodernejšie technické prostriedky.

Pac-Man v životnej veľkosti

Zábavný park NAMJATOWN len pred niekoľkými dňami predstavil novú špeciálnu atrakciu, ktorú si zákazníci budú môcť zahrať od 15. januára až do 28. februára. Ide o verziu klasickej hry Pac-Man, no park si ju nazval trošičku ináč – Pac-in-Town. V podstate ide o Pac-Mana v reálnej veľkosti, no háčik je v tom, že Pac-Manom je práve hráč. Ten je vybavený headsetom pre rozšírenú realitu Hololens. Hráč sa pri hraní pohybuje v malom virtuálnom bludisku, v ktorom sa postupne každému hráčovi objavujú keksíky, ktoré musí zjesť akonáhle uteká pred zlými virtuálnymi duchmi.

Nejedná sa o prvý prípad využitia Hololensu na hranie hier. Pred niekoľkými mesiacmi sme Vám priniesli prvé náznaky podobnej zábavky. Jednalo sa o hranie hry Super Mario Bros v reálnom svete, no počas behu sa pred hráčom objavovali postavičky, prekážky a špeciálne predmety, ktoré mal hráč po ceste zbierať. Čo hovoríte na takéto využitie Hololensu? Presadí sa podľa Vás aj v takýchto podmienkach alebo je oveľa viacej využiteľný v medicíne alebo vo fabrikách tak, ako je tomu dnes?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close