Pracovné ponuky
NávodySpravodajstvoWindows

Oživte si svoje všedné UI a vylepšite svoj taskbar | NÁVOD

Nie je to tak dávno, čo nám Microsoft predstavil grafické prostredie Fluent Design, ktorým si budú môcť zjednodušiť život najmä vývojári. Existuje však podobná aplikácia, ktorú môžeme považovať za alternatívu. A dokonca je určená práve nám, bežným užívateľom. Aplikácie, ktorej meno je Translucent, dokáže premeniť pre niekoho nudný taskbar. Najlepšie na tom je, že je zadarmo a nemusí sa inštalovať.

Na to, aby ste svoj taskbar spravili transparentným, alebo priezračným , si stačí stiahnuť aplikáciu, napríklad odtiaľto. Otvoríte archív .zip a rozbalíte ho do zložky. Následne už len otvoríte súbor TranslucentTB.exe. A VOILÀ! Môžete si veselo upravovať svoj taskbar. Presne tak, ako si to želáte.

zdroj: vlastný

 

zdroj: vlastný

Možností je dostatok a pár sa ich nachádza aj vo v „skrytom“ menu, do ktorého sa dostanete, keď kliknete pravým tlačidlo na ikonu na lište. Je tam mód, ktorý sa nazýva Dynamic Widnows. Ten vám dovolí pridať rôzne efekty pre aplikáciu v stave, keď je maximalizovaná a rovnako aj, keď je minimalizovaná.

zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Fluent design Microsoft Taskbar Translucent design
Close
Close