SpravodajstvoZaujímavosti

Otestujte si rýchlosť internetu. Dosiahli ste aspoň slovenský minuloročný priemer?

Otestujte si rýchlosť internetu. Koncom roka 2018 priemerná rýchlosť (pevného) internetu podľa Speedtest.net bola 43,46Mbps. Dosiahli ste aspoň priemer?

V prípade výmeny poskytovateľa pripojenia alebo ak máte podozrenie, že Váš súčasný Vás zavádza, môžete využiť testy rýchlosti pripojenia. Ktoré stránky sú najlepšie na testovanie rýchlosti a prečo by ste ich mali používať? Nižšie sme si pre Vás pripravili 4 podľa nás najlepšie prístroje na testovanie rýchlosti internetu.

Google

Google má svoj vlastný test rýchlosti internetu. Nájdete ho vyhľadaním Internet speed test. Test rýchlosti od Google je ale pomerne slabší. Nemôžete si nastaviť server a nemáte k dispozicií štatistiku ohľadom sťahovania dát. Ale ak máte záujem o rýchly test zistenia rýchlosti, Google je najlepší. Výsledok bude behom pár sekúnd. Nájdete ho nižšie. 

Otestuj si rýchlosť internetu

Test internetu Google
Zdroj: maketecheasier.com

SpeedTest

Jeden z najlepších testov pripojenia je SpeedTest. Môžete si dokonca vybrať server blízko Vás pre lepšie prispôsobenie. Existuje podozrenie, že niektorí internetoví poskytovatelia zámerne zvyšujú v testoch rýchlosť pripojenia.

Otestuj si rýchlosť internetu

Rýchlost internetu SpeedTest
Zdroj: maketecheasier.com

SpeedOf

Ak hľadáte niečo dôslednejšie ako preddchádzajúce testy, skúste SpeedOf. Keď vykonávate test rýchlosti, prehliadač Vám poskytne vzorku na stiahnutie, ktorá sa nikde neuloží. Ak rýchlosť stiahnutia je rýchlejšia ako 8 sekúnd, test sa zopakuje s väčším súborom. Pokiaľ trvá dlhšie, test sa ukončí. Dokonca sa výsledky ukladajú v histórii. Jedinou nevýhodou je neexistujúca možnosť výberu serveru a slabšie celosvetové pokrytie.

Otestuj si rýchlosť internetu

Rýchlosť inernetu SpeedOf
Zdroj: maketecheasier.com

TestMy

TestMy je porovnávanie svojej rýchlosti pripojenia s používateľmi z celého sveta. Je Váš poskytovateľ priemerný voči krajine a dokonca svetu? Opäť si ale Európania môžu vybrať iba z dvoch serverov a to v Londýne a Nemecku.

Otestuj si rýchlosť internetu

Test rýchlosti TestMy
Zdroj: maketecheasier.com

Ako rýchlosť ste dosiahli Vy? Len pre zaujímavosť, ku koncu minulého roka bola priemerná rýchlosť (pevného) internetu na Slovensku  43,46Mbps. Z globálneho hľadiska sme sa umiestnili na 40. priečke, pričom najrýchlejší internet mali v Singapure (170,99Mbps) a najpomalší v Turkmenistan e(~ 2Mbps).


via  maketecheasier.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
internetoví poskytovatelia Rýchlosť internetu testovanie rýchlosti pripojenia
Close
Close