NávodySpravodajstvo

Otestujte si rýchlosť internetu. Dosahujete slovenský priemer, či nie?!

Pozrite si tieto 4 populárne služby, pomocou ktorých si môžete otestovať rýchlosť internetu. Podľa služby SpeedTest, celoslovenský priemer rýchlosti sťahovania pevného internetu ku koncu minulého mesiaca bola 98,67Mbps.

Internetové pripojenie zohráva v našich životoch čoraz dôležitejšiu úlohu. Dôvodom je, že ho vo zvýšenej miere používame nielen za účelom zábavy, ale aj za prácou. Mnoho internetových poskytovateľov deklaruje veľké prenosové rýchlosti, v praxi je však rýchlosť internetu mnohokrát odlišnou. Ktoré stránky, resp. služby, sú najlepšie na testovanie rýchlosti a prečo by ste ich mali používať? Nižšie sme si pre vás pripravili 4 podľa nás najlepšie prístroje na testovanie rýchlosti internetu.

Google

Mnohí o tom pravdepodobne nevedia, ale Google má svoj vlastný test rýchlosti internetu. Nájdete ho na stránke projectstream.google.com/speedtest. Test rýchlosti od Google je ale pomerne slabý. Nemôžete si nastaviť server a nemáte k dispozícii štatistiku ohľadom sťahovania dát. Ale ak máte záujem o rýchly test zistenia rýchlosti, Google je najlepší. Výsledok bude behom pár sekúnd. Nájdete ho nižšie. 

Otestuj si rýchlosť internetu

Test rychlosti Google
Zdroj: Vosveteit.sk

SpeedTest

Jeden z najlepších testov rýchlosti internetového pripojenia je od SpeedTest. Môžete si dokonca vybrať server blízko vás pre lepšie prispôsobenie testu. Vzhľadom však na populárnosť tejto služby, existuje podozrenie, že niektorí internetoví poskytovatelia zámerne zvyšujú v testoch rýchlosť pripojenia. Preto vám odporúčame vyskúšať  SpeedTest ešte v kombinácii s iným testom. Rovnako musíme dodať, že služba okrem iného ponúka ďalšie štatistické údaje, ktoré je možné porovnať s ďalšími používateľmi internetu.

Otestuj si rýchlosť internetu

rychlost internetu speedtest
Zdroj: Vosveteit.sk

SpeedOf

Ak hľadáte niečo dôslednejšie ako predchádzajúce testy, skúste SpeedOf. Keď vykonávate test rýchlosti, prehliadač Vám poskytne vzorku na stiahnutie, ktorá sa nikde neuloží. Ak rýchlosť stiahnutia je rýchlejšia ako 8 sekúnd, test sa zopakuje s väčším súborom. Pokiaľ trvá dlhšie, test sa ukončí. Jedinou nevýhodou je, že neexistujúca možnosť výberu serveru a slabšie celosvetové pokrytie.

Otestuj si rýchlosť internetu

speedofme_test rychlosti internetu
Zdroj: Vosveteit.sk

TestMy

TestMy je porovnávanie svojej rýchlosti pripojenia s používateľmi z celého sveta. Je váš poskytovateľ priemerný voči krajine a dokonca svetu? Opäť si ale Európania môžu vybrať iba z dvoch serverov a to v Londýne a Nemecku.

Otestuj si rýchlosť internetu

rychlost internetu_testmy
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako rýchlosť ste dosiahli vy? Len pre zaujímavosť, ku koncu minulého mesiaca bola priemerná rýchlosť (pevného) internetu na Slovensku  98,67Mbps. Z globálneho hľadiska sme sa umiestnili na 46. priečke, pričom najrýchlejší internet mali v Singapure (234,40Mbps) a najpomalší v Turkmenistane (3,51Mbps). V prípade mobilného internetu, priemerná rýchlosť bola 49,40Mbps.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close