AutáSpravodajstvo

Osud legendárneho Volkswagenu Passat vo verzii Sedan je spečatený. Jeho výroba bude údajne čoskoro ukončená

Na zozname modelov, ktoré dostanú stopku, je aj pomerne nový a populárny model Arteon vo všetkých karosárskych prevedeniach

Nemecká automobilka Volkswagen údaje dospela ku zásadnému rozhodnutiu, ktoré určite zraní viacerých fanúšikov legendárneho modelu  Passat vo verzii sedan.  I keď investícia 1 miliardy eur do bratislavského výrobného závodu naznačovala snahu o vývoj ďalšej generácie notoricky známeho sedanu od Volkswagenu, opak je nakoniec pravdou. Populárny zástupca strednej triedy sa má podľa najnovších informácií Automotive News Europe nadobro vytratiť z ponuky automobilky, keďže bolo rozhodnuté o ukončení vývoja ďalšej generácie.

Passat sa so svetom rozlúči po 51 rokoch

Keďže stopku údajne dostal iba model Volkswagen Passat, verzia Passat Variant by mala v ponuke automobilky zostať aj po roku 2023. Nová generácia Passatu v karosárskej verzii kombi tak bude súperiť s konkurenčným modelom Superb od koncernovej Škody. Automobilka sa týmto krokom chce vyhnúť ďalšiemu a stále narastajúcemu súboju medzi výrazne podobnými modelmi Passat a Superb. Koncepcia liftbacku, ktorú ponúka práve Škoda Superb, je údajne výrazným konkurentom práve pre stále existujúci Passat, ktorý oproti konkurencii od Škody neponúka takú priestrannosť a variabilitu, čo sa prejavuje aj na klesajúcej popularite modelu Passat.

Ukončenie vývoja postihne aj ďalší populárny model

Stopku však podľa aktuálnych medializovaných informácií nedostane iba populárny Passat vo verzii sedan, ale aj ďalší populárny model Arteon. Bohužiaľ, v prípade pomerne mladého modelu Arteon pôjde o ukončenie vývoja všetkých karosárskych verzií, ktoré určite ulahodili oku väčšiny fanúšikov značky. V ponuke automobiliek z koncernu Volkswagen tak zostanú jedinými reprezentantmi Volkswagen Passat Variant a Škoda Superb v oboch karosárskych verziách.

Zdroj: Motor1.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close