Spravodajstvo

Oprášte si svoje spomienky na staručičký Windows 95 vďaka najnovšej Electron aplikácii

Mnoho z Vás určite používalo legendárny operačný systém Windows 95. Operačný systém Windows sa za tie dlhé roky posunul naozaj výrazne dopredu, no kto by si nechcel pripomenúť klasický solitaire so zeleným pozadím a nefungujúci Internet Explorer? Vďaka najnovšej aplikácii postavenej na platforme Electron si môžete svoje spomienky osviežiť na počítačoch s operačným systémom Windows 10, macOS ale aj na Linuxe.

Aplikácia bola vytvorená zo srandy

Za celou aplikáciou stojí vývojár Felix Rieseberg, ktorý ju podľa jeho vlastných slov vytvoril úplne náhodou a pôvodne sa jednalo iba o žart. Z jeho žartu sa ale nakoniec vykľula fungujúca aplikácia, ktorá nejednému fanúšikovi Windowsu vyčarí úsmev na tvári. I keď aplikácia funguje takmer dokonalo, obsahuje niekoľko nedostatkov, ktoré Vám ale určite nebudú prekážať. Jedným z problémov je nefungujúci Internet Explorer, ktorý po načítaní stránky vyhodí error (klasika). Ďalším problémom je, že aplikácia nedokáže identifikovať disky v počítači. Aplikácia ale zahŕňa úplne všetko, čo ponúkala klasická verzia Windowsu 95, čiže sa môžete tešiť na staručké míny, solitaire, skicár ako z doby kamennej, alebo nezmyselné pozadia pracovnej plochy.

Určite stojí za vyskúšanie

Pokiaľ ste niekedy mali tu česť používať operačný systém Windows 95, nájdite si chvíľku čas a aplikáciu si stiahnete. Z jej používania sa Vám určite vyčarí úsmev na tvári a aspoň na chvíľu sa vrátite do starých čias. Aplikáciu si môžete stiahnuť z GitHubu.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (GitHub)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close