Zariadenia

Prvý smartfón s 10GB RAM pravdepodobne neprinesie Samsung a ani Xiaomi, ale spoločnosť Oppo

Spoločnosť Oppo hoci v našich končinách patrí medzi relatívne málo známu značku na ázijskom kontinente patrí medzi technologických tigrov.

Nie tak dávno tento čínsky gigant priniesol na trh smartfón Oppo Find X, ktorý ponúkol plný displej bez rámčekov okolo neho a selfie fotoaparát vyriešil vysúvacou kameru.

Najnovšie sa internetom začali šíriť správy o tom, že spoločnosť plánuje predstaviť výkonnejšiu verziu toho smartfónu, konkrétne s až 10GB operačnej pamäte RAM a 256GB úložných priestorom. Správy sú založené na základe reportu TENNA čo je čínsky úrad, ktorý certifikuje nové zariadenia.

Oppo nie je jediným

V zákulisí sa hovorí, že Oppo nie je jediným výrobcom smartfónov, ktorý chce priniesť 10GB RAM medzi prvými. Spomína sa aj spoločnosť Vivo, ktorá prekvapila niekoľko týždňov dozadu technologický svet, priniesla ako prvá spoločnosť na svete smartfón so vstavaným skenerom dotlačkov prstov priamo v displeji – Vivo Nex.

Zdroj: Pocketnow.com, úvodný obrázok: Youtube (The Verge)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close