HuaweiSpravodajstvo

Operačný systém od Huaweiu sa bude možno volať „ARK OS“, a nie HONGMENG OS. Naznačuje nová ochranná značka

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei pracuje na ambicióznom projekte, v rámci ktorého chce priniesť svoj vlastný operačný systém. Samotná spoločnosť práve na vlastnom riešení, ktoré by malo konkurovať Androidu aj oficiálne potvrdila. Znamená to, že otáčka „či pracuje?“ nie je už na mieste, ale „Kedy?“.

Hongmeng OS

Prvé bližšie správy, ktoré sa objavili v spojitosti s pripravovaným operačným systémom od 2. najväčšieho výrobcu smartfónov sú z minulého týždňa. V rámci nich sa objavili informácie ako o samotnom názve – Hongmeng OS, tak aj o dostupnosti. V prípade dostupnosti spoločnosť Huawei uviedla, že nimi vyvíjaný operačný systém by mohol byť predstavený ešte v tomto roku, najneskôr však na jar toho budúceho.

ARK OS

Portál Gizchina.com informuje, že je dosť možné, že oficiálny názov pripravovaného operačného systému Hongmeng OS môže byť na konci dňa ARK OS (pozn. redakcie: pre EÚ trh). Odvoláva sa na Európsky úrad pre intelektuálne vlastníctvo (EUIPO), ktorý 24. mája, teda necelý týždeň dozadu obdŕžal žiadosť od spoločnosti Huawei na registráciu značiek: ‘Huawei Ark OS,’ ‘Huawei Ark,’ ‘Ark,’ and ‘Ark OS

V súčasnosti žiaden výrobca a ani predajca smartfónov však ešte nepotvrdil, že by bol spoločnosťou Huawei oslovený, aby implementoval ich operačný systém do svojho zariadenia. Otázkou však je, či Huawei pôjde aj touto cestou, kedy by nimi vyvíjané riešenie používali aj iní výrobcovia.

V každom prípade, všetci určite radi uvítame na trhu nový operačný systém, ktorý by mohol priniesť vítané osvieženie.

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Ark OS Hongmeng OS Huawei Huawei Ark

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close