ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Operačný systém od Huaweiu je o 60% rýchlejší ako Android. Hovorí to najnovší report

Pomaly, ale isto sa nám skladá mozaika okolo chystaného operačného systému od spoločnosti Huawei. Pár dní dozadu, sme Vám priniesli report, v ktorom sme informovali, že spoločnosť podala nové žiadosti týkajú sa ochranných známok pripravovaného OS. Zároveň, spoločnosť Huawei začala s aktívnym oslovovaním viacerých vývojárskych štúdií s cieľom, aby svoje aplikácie začali publikovať aj v rámci AppGallery od Huaweiu.

Najnovšie, zahraničný portál globaltimes.cn prišiel s reportom, v ktorom píše, že operačný systém HongMeng vstúpi na trh v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov. To však nie je tou najzaujímavejšou správou. Správa totiž ďalej hovorí, že operačný systém, ktorý bol testovaný na smartfónov značky OPPO a VIVO, bol rýchlejší oproti Androidu o 60%.

Očakáva sa, že spoločnosť nový operačný systém HongMeng SO prinesie na trh spolu s predstavením nových vlajkových lodí. V spojitosti s príchodom sa spomínali napríklad zariadenia z produktovej línie M30/P40. Samotný Huawei však zatiaľ všetko drží v tajnosti pod pokrievkou. Shao Yang, riaditeľ sekcie stratégií spoločnosti na margo jeho predstavenia povedal:

„…Je to tajomstvo…“

Spoločnosť Huawei začala s akceleráciou vývoja vlastného operačného systému po sankciách udelených americkou vládou, ktoré obmedzujú možnosti spolupráce Huaweiu s americkými spoločnosťami, vrátane spoločností, ktoré využívajú technológie Američanov.

Aktuálne, jeden z najväčších „lobistov“, ktorí chcú zrušiť obmedzenia americkej vlády je spoločnosť Google, ktorá vyhlásila, že potencionálny operačný systém od Huaweiu môže byť bezpečnostnou hrozbou pre národnú bezpečnosť. Odôvodňujú to tým, že systém bude „deravým“ čím vznikne priestor pre potencionálnych škodcov.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close