ANDROIDŠPEKULÁCIESpravodajstvo

Uniknuté video týkajúce sa Androidu Q odhaľuje viacero vlastností a špecifikácií vrátane tmavého módu

O operačnom Androide Q sme mohli posledné týždne počuť množstvo správ, niektorú sú viac dôveryhodné a iné zas menej. Tentokrát sa do obehu dostalo video, ktoré zachytáva rozhranie systému vrátane niekoľkých nových vlastností.

Google sa v Androide Q zameriava viac na súkromie

Video sa objavila na známom fóre XDA-Developers a môžeme v ňom vidieť viacero zaujímavých vlastností. Jednou z hlavných funkcií novej verzie Androidu Q má byť väčší dôraz na súkromie. Ako môžete vidieť nižšie tak v Nastaveniach telefónu nájdeme novú sekciu súkromia vrátane povolení aplikácií. Oproti tej súčasnej je oveľa prehľadnejšia a “čistejšia“ čo umožňuje používateľom lepší prehľad o jednotlivých povolení aplikácií.

Zdroj: Youtube (xdadevelopers)

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou, ktorá by sa mala objaviť je funkcia „Allow only when an app is in use“. Ktorá by mala zabezpečiť, že aplikácie zbierajúce dáta o používateľoch nebudú môcť behať na pozadí a tak zbierať o nás dáta nepretržite.

Zdroj: Youtube (xdadevelopers)

Android konečne dostane tmavý mód

Konečne! Nový Android Q by mal dostať do vienka podľa videa a dostupných informácií možnosť prepnutia na tmavú tému.

Zdroj: Youtube (xdadevelopers)

Uniknuté video si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: via PhoneDog.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Na Huawei sa sype ďalší problém. Tentokrát sa týka dodávok procesorov
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close