SpravodajstvoWindows

Operačné systémy Windows prejdú na kumulatívne aktualizácie

Microsoft včera prostredníctvom svojho oficiálneho blogu oznámil, že operačné systémy vo verziách Windows 7, 8.1 Windows Server 2008 R2, Windows server 2012 a R2 prejdú na nový model aktualizácií ako ho poznáme vo Windows 10.

Ako to bude s aktualizáciami pre staršie verzie Windowsu?

Táto zmena v praxi bude znamenať, že používatelia si nebudú môcť vyberať ktoré aktualizácie si nainštalujú do svojich zariadení, a ktoré zas nie. Táto zmena by mala prísť v priebehu októbra tohto roka, od kedy Microsoft plánuje vydávať na mesačnej báze kumulatívne aktualizácie, v ktorej by mali byť obsiahnuté tak ako všetky systémové tak aj bezpečnostné update-y . Novinkou bude tak isto aj to, že aktualizácie nebudú doručované ako jednotlivé balíky, ale budú na seba nadväzovať resp. ak sa rozhodnete svoje zariadenia aktualizovať neskôr tak v rámci update-u stiahnete už aj všetky predošlé novinky, ktoré si pre nás Microsoft pripravil.

Aký je dôvod prečo Microsoft zjednocuje aktualizácie?

Microsoft tento krok odôvodňuje tým, že pri voľnosti inštalácie jednotlivých aktualizácií vznikali veľké množstvo konfigurácií jednotlivých OS čím následne vznikali problémy pri ich distribúcii.

Využívali ste doteraz možnosť nesťahovania jednotlivých aktualizácií alebo vám tento krok Microsoftu vyhovuje?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close