SpravodajstvoWindows

Operačné systémy Windows 7 a Windows XP opäť trápia bezpečnostné problémy. Aktualizovať treba čo najskôr

Používate operačný systém Windows 7, poprípade ešte starší Windows XP? Ak áno, určite sa majte na pozore. V starších verziách operačného systému Windows boli totižto len prednedávnom objavené naozaj závažné bezpečnostné chyby, ktoré môžu zásadne ohroziť dáta vo vašom zariadení. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek problémom, odporúčame, aby ste vaše zariadenie aktualizovali čo najskôr.

Útok podobný WannaCry

Spoločnosť Microsoft uvádza, že novo objavená chyba sa náramne podobá na nebezpečný útok WannaCry, ktorý vyčíňal najmä v rokoch 2017 a 2018. Útok WannaCry trápi množstvo používateľov aj naďalej, keďže väčšina neznalcov svoje zariadenia jednoducho neaktualizovala. Microsoft ale uvádza, že nový bezpečnostný problém je ešte horší, ako spomínaný WannaCry.

Na spustenie netreba žiadnu interakciu

Hrôza nového bezpečnostného problému spočíva najmä v tom, že na jeho spustenie netreba naozaj žiadnu interakciu používateľa. Operačný systém tak je napadnutý naozaj okamžite, pričom sa môže bezproblémovo šíriť aj na ďalšie zariadenia, či už v domácej sieti, alebo na druhej strane sveta.

Používatelia budú na problém upozornení

Aktívni používatelia ohrozených systémových verzií budú o bezpečnostných rizikách informovaní, pričom systém by mal automaticky odporučiť aktualizovanie operačného systému. Nová bezpečnostná záplata by mala byť pritom dostupná už v týchto momentoch. Ak neviete, či je vaša systémová verzia bezpečná, stačí spustiť Windows Update a skontrolovať prípadnú dostupnosť aktualizácií.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close