SpravodajstvoWindows

Opera vám ušetrí baterku na notebooku

Opera práve oznámila, že ich prehliadač vám pomôže výrazne predĺžiť životnosť batérie na vaších notebookoch s Windowsom 10. Nový šetrič baterky má údajne váš počítač aj ochladiť. Spoločnosť tvrdí, že v lete Opera váš notebook ochladí až o 3 stupne.

opera

Opera zvláda ušetriť baterku tým, že optimalizuje procesy vo vnútri prehliadača napr. aj tým, že zníži alebo úplne odstráni výskyt nepodstatných systémových úloh. V testoch Opera zistila, že kombinácia tohto šetriča batéria spolu s adblockerom (blokovačom reklám) dokáže prehliadač predĺžiť výdrž batérie na Windows 10 oproti konkurencii o 50%.

Šetrič budete môcť aktivovať tým, že kliknete na ikonu batérie, ktorá sa objaví pod navigačným oknom na vpisovanie adresy (viď obrázok hore). Táto ikonka by sa mala objaviť v momente, keď odpojíte napájaci kábel z notebooku alebo keď bude úroveň batérie na 20%.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close