NovinkyTECH

„Opera Reborn“ prináša integráciu Facebook Messengera a WhatsApp služby priamo do prehliadača

Vďaka add-ons a rozšíreniam moderné internetové prehliadače dokážu oveľa viacej ako len prehliadať web, avšak nájsť tie najlepšie nebýva častokrát jednoduchá úloha.

Opera sa preto rozhodla vziať iniciatívu do vlastných rúk a integrovala do oficiálnej verzie prehliadača nové chatovacie služby, konkrétne Facebook Messenger, WhatsApp ako aj u nás menej populárny Telegram.

Zdroj: Opera

Tieto funkcionality sú dostupné v najnovšej verzii Opery, ktorá prišla s kódovým označením „Reborn“. Treba však povedať, že inšpiráciu zjavne hľadali v experimentálnom internetovom prehliadači Neon, ktorý prišiel začiatkom tohto roka. Ako už asi tušíte, najväčšou výhodou využívania týchto integrovaných rozhraní je chatovanie počas prehliadania internetu bez toho, aby ste fyzicky museli mať otvorenú aplikáciu či Facebook.

Chatovanie je možné dvomi spôsobmi, prvým je z sidebaru alebo pripnutie chatu pozdĺž súčasne prehliadaného okna. Poteší tak isto možnosť zdieľania obrázkov, na ktoré ste práve narazili a to prostredníctvom jednoduchej drag-and-drop funkcie.

Medzi ďalšie osvieženia, ktoré priniesla Opera „Reborn“ patrí svieži a hlavne moderný vzhľad, možnosť prepínania tém ako aj kontrola nad reklamami.

Zdroj: Opera

Prehliadač k stiahnutiu nájdete na odkaze nižšie.

Zdroj: Opera

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Close
Close