Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Opera dostala aktualizáciu, prináša niekoľko noviniek

Internetový prehliadač Opera bezpodmienečne patrí medzi tie najrozšírenejšie prehliadača skrz internetových používateľov, a to je aj jeden z dôvodov prečo sa ňom v poslednej dobe tak pilne pracujú vývojári.

Len nedávno spoločnosť totiž predstavila zbrusu nový internetový prehliadač, ktorý prišiel s moderným UI, viacerými vychytávkami napríklad  podobe integrovaných chatovacích služieb, a dnes vypúšťa ďalšiu aktualizáciu.

Najnovším updateom vývojári potešia viacerých. Začneme však podporou Touch Baru, ktorá ako už asi ako tušíte je určená pre zariadenie s logom odkusnutého jablka.

Zdroj: Opera

Ďalšie novinky predstavené v aktualizácii ale už potešia oveľa širšie publikum, pod kapotu totiž vývojári zakomponovali Chromium 57 ako aj podporu CSS GRID Layoutu a WebAssembly, čo ocenia hlavne hráči internetových hier. Opera tvrdí, že tak posúvajú hranie hier na vyššiu úroveň, overiť si to môžete tu.

Zdroj: Opera

Medzi ďalšie novinky, ktorými sa vývojári prehliadača chvália je aj implementovanie nového algoritmu, ktorého výsledkom je výrazne menšia náročnosť na konzumpciu batérie.

Zdroj: Opera

Ďalej pribudol aj napr. Credential Managment API, čo umožňuje prihlasovanie sa do účtov skrz viacero zariadení. Mimochodom, pribudla aj nová tmavá téma, ktorú je možné prepnúť v nastaveniach prehliadača. Odkaz na stiahnutieho internetového prehliadača nájdete tu.

Zdroj: Opera, Windowscentrum

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aktualizacia internetový prehliadač Microsoft Edge Opera

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close