SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Opera aktualizovala svoj prehliadač. Už sa nestanete obeťou nechceného minera kryptomien

Niekoľko dní dozadu vývojári internetového prehliadača Opera aktualizovali jeho BETA verziu, ktorá priniesla viacero vylepšení, avšak jedno z nich stálo nad ostatnými – ochrana proti nechcenému ťaženiu kryptomien pri surfovaní po internete.

Ku včerajšiemu dňu aktualizácia prišla aj na regulárnu aplikáciu. Znamená to, že pri návšteve vybraných stránok využívajúcich  skripty na pozadí, ktoré oberajú návštevníkov o výkon počítača bez jeho vedomia s cieľom ťažby digitálnych kryptomien je koniec.

„Sme fanúšikmi kryptomien, ale jednoducho nepripúšťame, že webové stránky používajú počítače ľudí na ťažbu mincí bez ich vedomia alebo súhlasu. S novou verziou Opera 50 chceme odštartovať rok 2018 tým, že ľuďom ponúkneme jednoduchý spôsob, ako získať kontrolu nad svojimi počítačmi. „, hovorí Krystian Kolondra senior manažér spoločnosti.

Mimochodom, nechcená ťažba kryptomien prostredníctvom počítačov návštevníkov nie je problém len zahraničných webstránok. K podobným praktikám si pričuchlo aj viacero slovenských webov Podľa testu portálu DSL.sk viac ako 400 stránok s koncovkou .sk využíva takto svojich návštevníkov.

Aktuálnu verziu aplikácie stiahnete zo stránok Opery.

Zdroj: Opera, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close