AplikácieApple

Opera 53, jeden z najkonkurenčnejších prehliadačov je dostupný v stabilnej verzii. Tu ho stiahnete!

Opera 53, ktorá je založená na Chromium 66.0.3359.45  pre Windows a Mac počítače je už dostupná ako stabilná verzia, vhodná pre každodenné používania.

„Dnes prechádzame z Opera 53 beta na stabilnú. Táto zostava znova zobrazuje vzhľad záložiek a adresný panel.., „, hovorí Krystian Kolondra.

Opera 53 je konečne dostupná v stabilnej verzii

Okrem toho, že internetový prehliadač je dostupný pre bežných používateľov, táto zmena priniesla aj niekoľko drobných vylepšení. Najvýraznejšie zmeny sa však týkajú Mac počítačov, kde došlo napríklad k optimalizácií favicon ikoniek.

Zdroj: Opera

Zmeny sa dočkal tiež aj adresný riadok, ktorý po novom dostal drobné osvieženie v podobe zaostrenia. Výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: Opera

Ak ste dlho váhali s tým či vyskúšate novú Operu 53, jednoznačne vám môžeme odporučiť, aby ste išli do toho. Okrem dizajnových zmien, ktoré kráčajú s dobou, nová opera ponúka viacero vylepšení. Okrem samotného enginu, ktorý je výrazne rýchlejší, sme sa dočkali napríklad integrácie chatovacích služieb ako napríklad Facebook Messenger, WhatsApp, rýchleho prístupu k histórii prehliadania, k stiahnutým súborom a podobne. Mimochodom, prostredníctvom nastavení si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd preniesť všetky cookies súbory, záložky, prihlasovacie údaje do služieb do prehliadača z konkurenčných prehliadačov. Prehliadač stiahnete na stránkach Opery.

Zdroj: vlastný

Zdroj: Opera blog, vlastný, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close