Opäť sme naleteli! Facebookom sa šíri ďalšia podvodná súťaž, ktorú už zdieľalo takmer 2-tisíc Slovákov!

Pozor, nezdieľajte s nikým vaše platobné informácie z bankových kariet a to ani pod záštitou, že ste dačo vyhrali!

Facebook podvodna sutaz
Zdroj: Vosveteit

Začiatkom tohto týždňa sme vás upozorňovali na podvody spojené so službou WhatsApp, kde sa útočníci snažia získať kontrolu nad účtom používateľa. Útok zo strany podvodníkov je o to sofistikovanejší, že sú do neho zapojené aj kontakty používateľov, hoci o tom nevedia. Druhým dychom však treba povedať, že útok je namierený (zatiaľ) na globálnych používateľov. Mohlo by to preto vyzerať tak, že o slovenské € útočníci nemajú záujem. Opak je však pravdou!

Pozor na podvodnú Facebookovú stránku. Svoje bankové údaje s nikým nezdieľajte!

Polícia SR prostredníctvom svojej Facebook stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na podvodnú súťaž pod záštitou Facebook stránky „Vyhraj dnes“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkrétne píše o tom, že stránka organizuje fiktívne súťaže, ktorých cieľom je získať od používateľov, ktorí sa zapoja do súťaže, čísla z platobných kariet. 

„POZOR, POZOR, POZOR! MÁME TU ĎALŠIU PODVODNÚ STRÁNKU ⚠ Prostredníctvom fiktívnych súťaží si od vás pýtajú čísla bankomatových kariet, nekomunikujte s nimi a nezapájajte sa do „súťaže““ píše Polícia SR.

Facebook_podvodna sutaz_Vyhraj dnes
Zdroj: Polícia SR (Facebook)

Hoci ako môžete vidieť vyššie, tak súťaž na prvý pohľad vyzerá vskutku lákavo, tak skutočnosť je úplne iná. Rovnako po otvorení komentárov k danej súťaži, možno čítať reakcie nahnevaných používateľov.

Podvodna sutaz_vyhraj dnes_2
Zdroj: Polícia SR (Facebook)

Vo všeobecnosti vám odporúčame nezdieľať s nikým vaše platobné údaje, v inom prípade môžu byť zneužitými. Obzvlášť v prípade súťaži. Žiaden prevádzkovateľ súťaže nepotrebuje k tomu, aby vám odovzdal výhru, platobné údaje z karty.

Hoci sa môže zdať, že ide o jasný podvod a nikto na neho nemôže naletieť, tak skutočnosť je iná. Najme v prípade starších osôb, napríklad dôchodcov, ktorí nemajú tak bohaté skúsenosti s internetom. Čoraz častejšie sa však na tento typ súťaži nechajú nachytať aj mladšie ročníky. Ako môžete vidieť vyššie, tak súťaž mala doposiaľ viac ako 1-tisíc reakcií, viac ako 1,3-tisíc komentárov, či takmer 2-tisíc zdieľaní. Hovoríme tak o veľkom kvante používateľov, ktorí nejakým spôsobom interagovali so súťažou, pričom súťaž je aj naďalej aktívnou a šíri sa ďalej.

Ak môžete, tak určite upozornite staršie osoby vo vašom okolí, aby sa vyhýbali pochybným súťažiam, ako je táto.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre