SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

OneWeb, hlavný rival SpaceX, je na pokraji bankrotu

Spoločnosť OneWeb mala v pláne priniesť vysokorýchlostný internet aj do odľahlých častí Zeme. V dôsledku COVID-19, spoločnosti hrozí bankrot.

Spoločnosť SpaceX je známa hlavne vďaka vízii Elona Muska, ktorá nás chce dostať na červenú planétu. Jej oblasť podnikania je však omnoho širšia. Nie tak dávno sme Vás napríklad informovali o tom, že spoločnosť vyniesla na obežnú dráhu 350 satelitov, celkovo ich má byť však až 12-tisíc. Ich úlohou je priniesť vysokorýchlostný a stabilný internet aj do odľahlých častí Zeme. Nejde však o jedinú spoločnosť, ktorá má rovnaký cieľ. Jedným z  hlavných konkurentov je aj spoločnosť OneWeb. Ide o firmu, ktorá svoje plány už začala aj reálne realizovať. V súčasnosti má spoločnosť na obežnej dráhe Zeme 74 satelitov. Avšak cieľ spoločnosti je oveľa ambicióznejší. Na obežnú dráhu chcela poslať ~650 satelitov.

Plány spoločnosti sú v ohrození

Spoločnosť prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy oznámila, že jej plány sú v ohrození. Dôvodom je aktuálna situácia okolo COVID-19, ktorá jej spravila škrt cez rozpočet, ktorý nie lenže spomalil práce, ale vystavil spoločnosť aj do existenčných problémov.

„…Spoločnosť dnes podala na americký konkurzný súd niekoľko obvyklých návrhov, v ktorých požiadala o povolenie na podporu svojich prebiehajúcich operácií počas procesu podľa kapitoly 11 vrátane súhlasu s bežným využívaním existujúcej hotovostnej zábezpeky s cieľom pokračovať vo financovaní podnikania. Spoločnosť OneWeb okrem toho aktívne rokuje o financovaní dlžníka, na ktorom ak sa dohodnú, a bude aj schválený konkurzným súdom, tak bude zabezpečené, že spoločnosť OneWeb bude schopná financovať ďalšie finančné záväzky, pretože vykonáva proces predaja podľa Oddielu 363 amerického zákonníka o bankrote. Tieto akcie spoločne umožnia OneWebu plniť post-petičné povinnosti voči ostatným zamestnancom a investorom…“ píše spoločnosť na svojich stránkach.

Spoločnosť OneWeb sľubovala vysokorýchlostný internet s rýchlosťou sťahovania do 400Mbps pri latencii 50-100ms. V súčasnosti bude potrebné, aby sa spoločnosť dohodla s investormi a následne, aby túto dohodu odsúhlasili aj potrebné orgány. Ak sa tak nestane, tak spoločnosti hrozí bankrot.

„…Od začiatku roka bola spoločnosť OneWeb v pokročilých fázach rokovania, ktoré mali spoločnosti zabezpečiť plné financovanie vrátane komerčného spustenia služby. Hoci sa spoločnosť  blížila k získaniu financovania, proces nepokročil kvôli finančnému dopadu a turbulenciám trhu súvisiacim s rozšírením COVID-19…“ hovorí Adrian Steckel, generálny riaditeľ spoločnosti.

Via Neowin.net

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close