Spravodajstvo

OnePlus prezrádza nie len názov, ale aj termín predstavenia jedného z najočakávanejších modelov smartfónov

OnePlus Nord bude predstavený 21. júla

Koncom minulého mesiaca spoločnosť OnePlus vo viacerých náznakoch prezradila, že sa chystá predstaviť nový model smartfónu, ktorý by nemal byť tak drahým, ako je jeho súčasná vlajková loď. Hoci spoločnosť dlho razila cestu dostupných vlajkových lodí, ktoré boli síce drahými, ale v porovnaní s konkurenciou dostupnými, tak dnes môžeme len špekulovať, prečo spoločnosť chce lacnejšie zariadenia. Najpravdepodobnejším dôvodom však je, že v dôsledku súčasnej korona krízy, po drahších zariadeniach je menší dopyt, resp. používatelia si pred kúpou nového zariadenia 2-krát premyslia, či potrebujú skutočne tak „nadupaný“ smartfón, hoci aj s atraktívnejšou cenou v porovnaní s konkurenciou. Tieto domnienky nepriamo potvrdzuje aj jeden  z posledných komentárov spoločnosti na sociálnej sieti Twitter z dnešného dňa, kde píše, že ak neuspejú, tak pravdepodobne ďalší pokus už nebudú mať.

OnePlus Nord je predodvermi

Najnovšie prostredníctvom sociálnej siete Twitter spoločnosť prezradila nie len oficiálny názov smartfónu, ale aj termín, kedy bude zariadenie oficiálne predstavené. Ako môžete vidieť status nižšie, tak spoločnosť prezradila, že 21. júla predstaví smartfón Nord.

„V priebehu rokov sme urobili veľa produktov, ale nič také sa nestalo. Tentoraz nie sú žiadne fronty ani davy ľudí. Len si sadnite, relaxujte a zažite prvé uvedenie smartphonu na svete v Augmented Reality (pozn. redakcie: ide o rozšírenú realitu). #OnePlusNord prichádza 21. júla.“ píše spoločnosť v publikovanom statuse, ktorý publikovala len niekoľko hodín dozadu.

oneplus nord
Zdroj: OnePlus

Samotné zariadenie, o ktorom moc oficiálnych informácií nevieme, bude predstavené o 16:00 nášho času. Niekoľko dní dozadu sa špekulovalo, že smartfón bude vybavený procesorom Snapdragon 765G (s podporou 5G), 6GB RAM v kombinácii so 128GB úložným priestorov, obrazovkou s uhlopriečkou 6,65“, pričom pôjde o AMOLED panel s 90Hz zobrazovacou frekvenciou, a že bude vybavený 3 kamerami umiestnenými v zadnej stene (48+16+2).

Špekulovalo sa aj o cene, ktorá mala byt údajne na úrovni 330 USD, pričom dnes sa hovorí už o cenovke tesne pod 500 USD. Ťažko preto povedať, kde je pravda. V každom prípade sa ju už v priebehu najbližších dní dozvieme.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close