Spravodajstvo

OnePlus predstavuje svoj prvý fitness náramok, ktorým chce konkurovať hlavne Xiaomi

OnePlus predstavuje svoj prvý náramok. Podarí sa spoločnosti s ním uspieť?

Spoločnosť OnePlus si doposiaľ získavala pozornosť hlavne vďaka smartfónom so skvelým pomerom cena : výkon vrátane skvelej optimalizácie softwaru. Najnovšie sa však vrhá aj do ďalšieho sektoru podnikania, je ním nositeľná elektronika. Na predstavenie náramku upozornil portál nextpit.com.

OnePlus Band, prvý fitness náramok spoločnosti

OnePlus v priebehu dnešného dňa predstavila prvý fitness náramok „Band“, ktorý je z veľkej časti kópiou fitness náramku Oppo Band s malými kozmetickými úpravami.

Náramok obsahuje veľké množstvo funkcionalít vrátane najžiadanejších funkcií, akými sú meranie srdcového tepu, či Sp02. Náramok ponúka 1,1“ AMOLED displej s rozlíšením 294 pixelov x 126. Ďalej sa môže pochváliť technológiou Bluetooth 5.0 Low Energy, či batériou s kapacitou 100mAh. Tá podľa výrobcu, by mala byť schopnou poháňať náramok po dobu 14 dní.

OnePlus ďalej vybavilo náramok IP68 certifikáciou. V praxi to znamená, že hodinky sú odolné voči vniknutiu vody, či prachu.

Náramok, ako sme už vyššie spomínali, tak je vyzbrojený optickým snímačom srdcového tepu, 3-osovým akcelerometrom, gyroskopom, či snímačom Sp02. Náramok je zároveň schopný merať počet krokov, odhad počtu spálených kalórií, srdcový rytmus, až po sledovanie spánku, či saturácie kyslíka v krvi.

One Plus Band_fitness naramok_2
Zdroj: OnePlus

Čo sa týka podpory športových režimov, tak tých náramok podporuje celkovo 13. Sú nimi napríklad beh vonku, beh v interiéri, beh na spaľovanie tukov, bicyklovanie, plávanie, kriket, veslovanie a ďalšie. Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad schopnosť zobrazovania notifikácií, ovládanie hudby na telefóne, schopnosť prijímať, či odmietať hovory.

Spoločnosť ďalej prezradila, že náramok sa bude predávať od 13. januára 2021, zatiaľ však len v Indii. Dostupný bude v troch farebných prevedenie – Black, Navy a Tangerine Grey. Aktuálne nevieme, či náramok bude dostupným aj v ďalších regiónoch. Spoločnosť zároveň neprezradila ani cenu, avšak vzhľadom na podobnosť s náramkom Oppo Band, môžeme očakávať cenovku niekde na úrovni okolo 30 dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close