fbpx
Spravodajstvo

OnePlus a Oppo budú vyvíjať nové smartfóny spoločne

OnePlus a Oppo pri vývojí nových smartfónov budú spolu kooperovať. Spojili svoje výskumné a vývojové oddelenie v oblasti hardwaru

Okrem toho, že zariadenia spoločností Oppo a OnePlus zdieľajú niekoľko podobností vrátane materskej firmy, tak vo väčšine prípadoch sa obe spoločnosti k sebe „nepriznávajú“. Najnovšie to však vyzerá tak, že obe spoločnosti našli spoločnú reč v podobe vývoja nových zariadení, kde budú zdieľať svoje skúsenosti a vedomosti.

Portál phonearena.com najnovšie upozorňuje na to, že medzi spoločnosťami vzniká zaujímavá spolupráca v podobe spojenia svojich výskumných a vývojových oddelení v oblasti hardwaru. Tento proces započal ešte v decembri minulého roka, pričom mal byť úspešne dokončeným v priebehu januára. V praxi by to malo znamenať, že obe spoločnosti budú vyvíjať nové zariadenia spolu. Dnes však nevieme, čo to bude presne znamenať. 

„Aby sme lepšie maximalizovali zdroje a umiestnili OnePlus na rast, sme v procese ďalšej integrácie niektorých schopností výskumu a vývoja v rámci nášho dlhodobého investora OPLUS. OnePlus bude aj naďalej fungovať nezávisle a bude sa usilovať o čo najlepšiu používateľskú skúsenosť pre súčasných aj budúcich používateľov OnePlus.“

Stane sa z OnePlus a Oppo nové „Xiaomi a Redmi“

Hoci dnes nevieme, ako presne bude táto spolupráca vyzerať, tak to môžeme aspoň tušiť. Dôvodom je, že dnes takáto spolupráca už existuje medzi Xiaomi a Redmi. Zatiaľ čo v minulosti Redmi bolo súčasťou Xiaomi, tak začiatkom minulého roka došlo k „fyzickému“ oddeleniu spoločnosti. Hoci vlastnícka štruktúra zostala zachovanou, tak obe spoločnosti začali fungovať nezávisle od seba.

V praxi však spoločnosti nie sú „úplne nezávislými“. Dôvodom je, že v smartfónoch Redmi môžeme častokrát vidieť „podpis“ Xiaomi. Či už ide o dizajn, alebo o hardware.

Čo si myslíte o tejto spolupráci na úrovni integrácie vývojových tímov oboch výrobcov smartfónov. Dočkáme sa podobnej kooperácie spoločností, ako je medzi Xiaomi a Redmi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close