fbpx
SpravodajstvoZariadenia

OnePlus 8 Pro by mohol ponúknuť displej so zobrazovacou frekvenciou 120Hz

Nový OnePlus 8 Pro by mal podľa najnovších informácií priniesť obrazovku so zobrazovacou frekvenciou 120Hz.

Hoci predstavenie novej generácie smartfóne OnePlus je pred nami ešte niekoľko mesiacov, tak aj napriek tomu sa na povrch dostávajú prvé informácie. Najnovšie známy portál pocketnow.com prišiel so správami, ktoré bližšie približujú špecifikácie displeja zariadenia OnePlus 8 Pro.

120Hz

Spoločnosť OnePlus prišla ako jedná z prvých spoločností na trh s 90Hz displejom, a  vyzerá to tak, že túto zobrazovaciu frekvenciu posunie v  nadchádzajúcej vlajkovej lodi o úroveň vyššie. Zariadenie by totiž podľa najnovších informácií malo byť vybavené displejom so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. OnePlus 8 Pro by bol tak prvým zariadením s takto vysokou obnovovacou frekvenciou displeja, ktoré nepatrí do kategórie herných zariadení.

Očakáva sa, že budúci rok viacero výrobcov príde so smartfónmi, ktoré budú disponovať vyššou zobrazovacou frekvenciou ako je dnešný štandard. Napríklad spoločnosť Samsung, ktorá nedávno potvrdila, že pracuje na zariadení, ktoré bude disponovať s 90Hz displejom. Predpokladá sa, že by to mohlo byť zariadenia Galaxy S11.

Pozri si aktuálnu cenu najnovšieho modelu 7T od OnePlus

Teoreticky je možné, že 120Hz displej implementuje spoločnosť aj do menej vybavenej verzie „8“. Druhým dychom však treba dodať, že je to skôr len v  teoretickej rovine, a to z dôvodu, že spoločnosť pracuje s relatívne nízkymi maržami. Na konci dňa by tak zariadenie muselo byť výrazne drahšie ako je „štandardná“ cena nových zariadení výrobcu. Okrem toho sa očakáva, že nová generácia príde s kamerovým systémom, ktorý bude vybavený 4-snímačmi umiestnenými v zadnej stene (vrátane 3D ToF senzora) a zároveň, že bude poháňané procesorom Snapdragon 865 v kombinácií so 8GB RAM a 128/256GB úložným priestorom.

Smartfón by mal byť predstavený v  priebehu 2. kvartálu budúceho roka počas konferencie MWC 2020 v Barcelone.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close