TECHNOLÓGIE

OnePlus chce budúci rok predstaviť jeden z prvých 5G smartfónov. Má nim byť práve nový OnePlus 7

I keď v našich končinách ešte stále nie je LTE/4G pripojenie štandardom, svetové metropoly sa pomaly, ale isto pripravujú na nástup nového ultrarýchleho 5G pásma, ktoré má svet významne posunúť dopredu. Prvé 5G siete sú testované už dnes, no svetu doposiaľ nebol predstavený žiaden smartfón, ktorý by najrýchlejšiu mobilnú sieť podporoval. To sa má zmeniť už koncom tohto roka/začiatkom budúceho, kedy chcú významné svetové technologické spoločnosti predstaviť svoje prvé vlajkové lode podporujúce práve najnovší štandard.

O svojich plánoch informovala na nedávnom summite

Budúcnosť spoločnosti OnePlus v oblasti 5G bola načrtnutá na nedávnom summite spoločnosti Qualcomm s názvom 4G/5G, ktorý sa konal v Hong Kongu. Počas summitu vystúpil aj spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus, Carl Pei, ktorý čiastočne odhalil plány spoločnosti do budúcna. „Keďže je spoločnosť OnePlus v popredí v oblasti technológií a inovácií, dúfame, že budeme naďalej pokračovať v búraní bariér a staneme sa prvým výrobcom, ktorý predstaví smartfón s podporou 5G, “ uviedol Carl Pei vo svojom vystúpení.

OnePlus 7 a OnePlus 7T

Budúcoročná vlajková loď spoločnosti OnePlus, OnePlus 7, by mala byť jedným z prvých smartfónov, ktorý bude podporovať novú 5G sieť. Po jeho boku by mali byť predstavené aj smartfóny ako Lenovo Moto Z3, nový smartfón od LG, nový Mi Mix 3 od Xiaomi, ako aj vlajková loď druhého polroku od OnePlus, OnePlus 7T. Všetky spomínané smartfóny by mali prísť s podporou 5G pripojenia, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou zabezpečené novým modemom Snapdragon X50 od spoločnosti Qualcomm.

Dočkáme sa podľa Vás niekedy 5G pripojenia aj v našich končinách? Ak áno, na aký rok to zhruba tipujete?

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (xda-developers.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close