Novinky

OnePlus 6 oficiálne: OLED displej, 8 GB RAM, Snapdragon 845 a podpora Androidu 9

Konečne sme sa dočkali ďalšieho smartfónu od obľúbenej značky OnePlus. Tento zahraničný výrobca práve predstavil novú vlajkovú loď OnePlus 6, ktorá prináša revolučný redizajn, obrovskú porciu výkonu a samozrejme opäť oveľa nižšiu cenu oproti konkurenčným smartfónom, ktoré pritom ponúkajú rovnaký, ak nie horší výkon.

Nový OnePlus 6 je vybavený veľkým 6,28″ Amoled displejom s pomerom strán 19:9 a rozlíšením 1080×2280 pixelov. Samotný displej podporuje sRGB aj DCI-P3 a mal by patriť medzi tie lepšie OLED displeje na trhu. Bohužiaľ musím konštatovať, že aj tu výrobca podľahol trendom a nový OnePlus 6 ponúka zárez do predného displeja, v ktorom nájdeme reproduktor či 16 Mpx fotoaparát s možnosťou vyhotovenia portrét režimu.

OnePlus 6 vo svojej výbave určite vyniká a konkurenciu poriadne zapotí. Výrobca nenechal nič na náhodu a rozhodol sa predstaviť smartfón bez kompromisov. Na zadnej strane nájdeme duálny 20 Mpx fotoaparát s funkciou Smart Capture, ktoré automaticky optimalizuje kvalitu záberov podľa toho, čo vlastne fotíte. 6kový model je taktiež vybavený vylepšený algoritmusom HDR a dokonca tu máme podporu nahrávania 4k videa pri 60 fps či možnosť natočenia spomalených HD videí pri rozlíšení 720p.

OnePlus 6 prichádza ako zabijak konkurencie!

Dnes sa už na trhu nemôže objaviť vlajkový smartfón s AI. Tá je samozrejme prítomná aj pri modely OnePlus 6. Predná kamera tak vďaka tomu dokáže vyhotoviť veľmi zaujímavé portréty. Mimochodom, smartfón umožňuje odomykanie obrazovky prostredníctvom skenu tváre, ktorý trvá iba 0,4 sekundy, takže môžem konštatovať, že sa jedná o bleskové odomknutie. Užívateľ však môže stále pre zabezpečenie smartfónu používať starú dobrú čítačku odtlačku prsta, ktorú nájdeme na zadnej strane.

Novinka ponúka pod kapotou to najlepšie, čo dnes výrobcovia Android smartfónov môžu používať. Vo výbave tak nájdeme výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 845, ktorému sekunduje 6 alebo až 8 GB RAM a 64, 128 alebo až 256 GB úložisko. Žiaľ, tento smartfón nie je vybavený slotom pre pamäťovú kartu, takže sa pri kúpe fónu musíme poriadne rozhodnúť, čo všetko v ňom chceme mať. O silný hardvér sa stará 3300 mAh batéria, ktorú nechápavo ešte stále nemôžeme nabíjať bezdrôtovo.

Nový OnePlus 6 beží na najnovšom operačnom systéme Android 8 Oreo. Nová vlajková loď tohto výrobcu bude dostupná v Číne už 22. mája. Výrobca však prezradil cenu pre všetky trhy už dnes, takže vieme, že sa bude jednať o jeden z najlacnejších a zároveň najvýkonnejších smartfónov vôbec.  Novinka bude dostupná v lesklej čiernej, matnej čiernej a hodvábne bielej farbe. Biela farba sa na trh dostane až o pár týždňov neskôr. Na Slovensku môžeme očakávať dostupnosť tohto smartfónu opäť v rámci neoficiálnej distribúcie, pričom cena sa ešte oproti oficiálnej môže odlišovať.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok YouTube Marques Brownlee

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close