APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Omrzel Vás vzhľad Vášho Androidu smartfónu? Vyskúšajte jeden z týchto 7 unikátnych launcherov, s ktorými ste sa ešte nestretli

Hlavnou výhodou operačného systému Android je, že si v ňom môžete prispôsobiť takmer všetko. Pozrite si týchto 7 nezvyčajných launcherov.

Android smartfóny majú jednu veľkú výhodu, používatelia si ich môžu vo veľkej miere personalizovať podľa svojho gusta. Nehovorím však len o tapetách a zmenách farebnosti rozhrania systému, ale o kompletnom prekopaní vzhľadu. Nižšie sme si pre Vás pripravili 7 rôznych launcherov, ktoré vyčnievajú z radu. Pevne veríme, že niektorý z nich sa Vám zapáči natoľko, že ho budete aktívne využívať.

7 unikátnych luancherov pre Android smartfóny, ktoré stoja za vyskúšanie

ap 15 launcher

ap 15 launcher je jeden z najminimalistickejších launcherov, aké môžete v obchode Google Play nájsť. Vo svojej podstate Vám z úvodnej obrazovky urobí zoznam aplikácií ako môžete vidieť nižšie, pričom tie, ktoré používate aktívnejšie zvýrazní väčším písmom. V prípad notifikácií ich zase farebne odlíši.

ap15 Launcher
ap15 Launcher
Developer: Apseren Industries
Price: Free

Niagara Launcher

Niagara Launcher je jeden z ďalších unikátnych launcherov, ktorý Vás v úvode vyzve k výberu aplikácií, ktoré používate najčastejšie. Následne Vám ich umiestni vo vrchnej časti ponuky na hlavnej obrazovke. V rámci ostatných aplikácií však budete môcť  listovať aj naďalej prostredníctvom abecedného zoznamu v pravej strane displeja. Zároveň v launcheri je prekopaný aj systém notifikácií. Pri jednotlivých ikonách (ktorých vzhľad si môžete zmeniť v nastaveniach) sa Vám zobrazí počet notifikácií a následne aj vizualizácia, tak ako môžete vidieť nižšie.

Niagara Launcher 🔹 fresh & clean
Niagara Launcher 🔹 fresh & clean

Lens launcher

Lens launcher je ďalším launcherom, ktorý sa tak často nevidí. Vo svojej podstate Vám zo zoznamu aplikácií vytvorí ikonky ako môžete vidieť nižšie (pozn. redakcie: veľkosť ikonky si viete prispôsobiť). Následne sa pohybujete v zozname aplikácií ako po „glóbuse“. Ak „zaparkujete prst na ikonke aplikácie, tak ju otvoríte. Aby sme nezabudli, o notifikáciách Vás launcher informuje prostredníctvom červenej bodky pod ikonkou aplikácie.

Lens Launcher
Lens Launcher
Developer: Nick Rout
Price: Free

Computer Launcher

Computer Launcher prináša rozhranie Windowsu aj do smartfónu. Nehovoríme však o mobilnom Windowse, ale o klasickom. Launcher natoľko prekopáva rozhranie, že nebudete pracovať s klasickými nastaveniami  v smartfóne, ale s „počítačovými“, ako aj prehľadávať aplikácie a podobne. Skutočne stojí za vyskúšanie. Jeho nevýhodou však je, že v bezplatnej verzii Vás budú otravovať reklamy, našťastie však nie sú vyskakujúce, ale sú umiestnené buď vo vrchnej alebo v spodnej časti displeja.

Computer Launcher
Computer Launcher

WP launcher

Pri Windowse ešte zostaneme, tentokrát však pri mobilnom. WP launcher je jeden z najlepších launcherov, ktorý sa podobá na mobilný Windows Phone. V  podstate prináša známy „dlaždicový“ dizajn na Android, vrátane ponuky aplikácií, notifikácií a podobne.

WP Launcher (Windows Phone Style)
WP Launcher (Windows Phone Style)

Linux CLI Launcher

Asi najzvláštnejším launcherom z nášho výberu je Linux CLI Launcher, ktorý pripomína príkazovú konzolu. Našťastie nemusíte vedieť programovať, ale mali by ste poznať minimálne názvy aplikácií. Na úvodnej obrazovke ako môžete vidieť nižšie nájdete informácie ako čas, dátum a podobne, a príkazový riadok, ktorý slúži na zadávanie príkazov (napríklad keď chcete otvoriť aplikáciu. V  bielej časti má byť klávesnica. Tá sa bohužiaľ nezachytili na screenshootoch).

Linux CLI Launcher
Linux CLI Launcher
Developer: Francesco Andreuzzi
Price: Free

AIO Launcher

AIO Launcher je posledným launcherom z nášho výberu. Výnimočný je svojim vzhľadom, ktorý síce na prvý pohľad neohúri, ale to nie je ani jeho cieľom. Výhodou tohto launchera je, že maximalizuje využitie priestoru, v rámci ktorého podáva čo najväčšie množstvo informácií.

AIO Launcher_najlepsie Launchere pre Android smartfony
Zdroj: Vosveteit.sk
AIO Launcher
AIO Launcher
Developer: AIO Mobile Apps
Price: Free+

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close