Spravodajstvo

Olympus opúšťa biznis s fotoaparátmi. Môžu za to smartfóny?

Dôvodom je rýchly vývoj kamier v smartfónoch

Spoločnosť Olympus bola v minulosti jednou z najúspešnejších manufaktúr na svete, ktorá sa venovala ako amatérskym fotoaparátom, tak aj profesionálnym. Nástupom smartfónov a plynúcim časom sa však fotoaparáty stali skôr záľubou len profesionálnych fotografov, pričom bežní používatelia začali uprednostňovať fotografovanie prostredníctvom smartfónov. Na zmenu používateľského správania najnovšie doplatil aj Olympus, ktorý oznámil, že opúšťa biznis s fotoaparátmi. Upozorňuje na to portál TheVerge.com.

Olympus spúšťa proces, v rámci ktorého predá divíziu zodpovednú za vývoj fotoaparátov

Divízia zobrazovania je aktuálne relatívne malou časťou biznisu spoločnosti Olympus, ktorá sa v súčasnosti vo veľkej miere zameriava viac na poskytovanie lekárskeho vybavenia, ako sú napríklad endoskopy, ako na výrobu a vývoj fotoaparátov.

Spoločnosť poodhalila, že divíziu predáva investičnému fondu Japan Industrial Partners (JIP), a to aj napriek tomu, že minulý rok generálny riaditeľ spoločnosti, Yasuo Takeuchi, ešte hovoril, že divízia spracovania obrazov nie je na predaj. Spoločnosť v tom čase hovorila, že zaviedla viacero mimoriadnych opatrení, aby zvláda reagovať na zmenšujúci sa trh spôsobený rýchlym vývojom smartfónov. Opatrenia však zjavne neboli dostačujúce. JIP plánuje zefektívniť činnosť divízie vo vývoji nových produktov a zároveň plánuje využívať aj naďalej značky Olympusu, ako sú napríklad OM-D, či Zuiko, ktoré sú vcelku populárnymi.

„Spoločnosti Olympus Corporation („Olympus“) a Japan Industrial Partners, Inc. (ďalej len „JIP“) týmto vyhlasujú, že strany dnes podpísali memorandum o porozumení s cieľom previesť spoločnosť Olympus Imaging do novej spoločnosti („NewCo“) a následne previesť jej akcie do fondu spravovaného, prevádzkovaného alebo inak spravovaného investičným fondom JIP…“ píše sa v zverejnenom dokumente spoločnosťou Olympus.

Podľa zverejneného dokumentu by finálne znenie zmluvy medzi spoločnosťami malo byť podpísané do 30. septembra 2020. Očakávať tak môžeme, že k uzavretiu celej transakcie dôjde pravdepodobne do konca roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close