TECH

Otravujú vás reklamy v reálnom živote? Vývojári hľadajú financovanie na špeciálne okuliare s AdBlockom

Reklamy sú súčasťou nášho života už dlhé roky. Stretávame sa s nimi ako v počítačoch, našich smartfónoch a v ďalších zariadeniach. Nechýbajú samozrejme ani v reálnom živote.

Skupina vývojárov na známej sieti Kickstarter prišla so skutočne zaujímavým produktom – reálnym AdBlockom v podobe okuliarov, ktoré dokážu blokovať reklamy v rámci reálne života.

Ako môžete vidieť nižšie na videu, tak používateľ týchto okuliarov nevidí žiadne reklamy. Teda takmer žiadne reklamy. Konkrétne tieto okuliare dokážu blokovať obraz z LCD a LED monitorov. Namiesto reklamy tak uvidíte čiernu obrazovku.Možné to je vďaka polarizovanej vrstve nanesenej na okuliaroch, ktorá dokáže blokovať svetlo vyzerajúce z obrazovky.

Vyvojári pracujú na viacerých verziách týchto okuliarov pričom ich cieľom bolo vyzberať 25.000 $. V minulý čas sme použili zámerne, doteraz sa im podarilo vyzbierať viac ako 125.000 $ pričom kampaň končí o 10 dní.

Zdroj: Kickstarter, úvodný obrázok: Youtube (The-Code-Of-Entertainment)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Google sleduje všetky Vaše online nákupy, ten sa však bráni, že ich nevyužíva vo svoj prospech. Na tomto odkaze si ich pozriete
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close