TECH

Otravujú vás reklamy v reálnom živote? Vývojári hľadajú financovanie na špeciálne okuliare s AdBlockom

Reklamy sú súčasťou nášho života už dlhé roky. Stretávame sa s nimi ako v počítačoch, našich smartfónoch a v ďalších zariadeniach. Nechýbajú samozrejme ani v reálnom živote.

Skupina vývojárov na známej sieti Kickstarter prišla so skutočne zaujímavým produktom – reálnym AdBlockom v podobe okuliarov, ktoré dokážu blokovať reklamy v rámci reálne života.

Ako môžete vidieť nižšie na videu, tak používateľ týchto okuliarov nevidí žiadne reklamy. Teda takmer žiadne reklamy. Konkrétne tieto okuliare dokážu blokovať obraz z LCD a LED monitorov. Namiesto reklamy tak uvidíte čiernu obrazovku.Možné to je vďaka polarizovanej vrstve nanesenej na okuliaroch, ktorá dokáže blokovať svetlo vyzerajúce z obrazovky.

Vyvojári pracujú na viacerých verziách týchto okuliarov pričom ich cieľom bolo vyzberať 25.000 $. V minulý čas sme použili zámerne, doteraz sa im podarilo vyzbierať viac ako 125.000 $ pričom kampaň končí o 10 dní.

Zdroj: Kickstarter, úvodný obrázok: Youtube (The-Code-Of-Entertainment)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close