Windows

Októbrovú aktualizáciu Windowsu 10 trápia ďalšie problémy. Tentokrát je nekompatibilná s najnovšími ovládačmi od Intelu

Októbrová aktualizácia operačného systému Windows 10 hlási ďalšie vážne problémy. Po takmer mesačnom omeškaní kvôli závažným systémovým chybám, hlásia používatelia opäť problémy s vybranými zariadeniami. Na vine ale tentokrát nie je Microsoft, ale spoločnosť Intel.

Problémy s prehrávaním zvuku

Novoobjavený systémový problém súvisí s prehrávaním zvuku na externých zariadeniach, ktoré sú pripojené prostredníctvom HDMI, USB-C, poprípade DisplayPort. Ak je cez takéto rozhranie pripojený monitor, poprípade televízor, používateľ nemôže prehrávať zvuk cez dané externé zariadenie. Problém je totižto v najnovších ovládačoch Intel HD Graphics, ktoré nie sú kompatibilné s najnovšou verziou operačného systému Windows 10. Spoločnosť Intel totižto novou aktualizáciou ovládačov úplne náhodou zapla nepodporované funkcie vo Windowse 10.

Aké zariadenia sú ovplyvnené?

Počet ovplyvnených zariadení môže byť v tomto prípade naozaj veľký. Chybu budú vykazovať všetky zariadenia s najnovšou aktualizáciou ovládačov Intel HD Graphics. Samozrejme, problém sa bude ale týkať iba zariadení, ktoré nedisponujú grafickou kartou, čiže zariadení využívajúcich integrovaný grafický čip od Intelu. Ak by ste sa chceli uistiť, či máte najnovšiu aktualizáciu ovládačov, stačí ak zistíte verziu grafických ovládačov. (Správca zariadení – Grafické adaptéry – pravé tlačidlo na Intel HD – Vlastnosti – Ovládač – verzia ovládača) Najnovšie, nepodporované verzie ovládačov, sú 24.20.100.6344 alebo 24.20.100.6345.

Pokiaľ máte nainštalované najnovšie grafické ovládače, ako aj najnovšiu aktualizáciu Windowsu 10, tak si budete musieť jednoducho počkať na aktualizáciu od Intelu, poprípade Microsoftu. Ak už najnovšie grafické ovládače máte, no aktualizáciu Windowsu 10 nemáte, nemusíte sa ničoho obávať. Októbrová aktualizácia Windowsu 10 je už na takýchto zariadeniach zablokovaná a stiahnuť sa nedá.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Windows 10 Windows 10 Októbrová aktualizácia
Close
Close