ŠPEKULÁCIEZariadenia

Samsung pracuje na notebooku s ohybným displejom

Zariadenia s ohybnými displejmi sú pomaly, ale isto na ceste. Dnes vieme, že viacero spoločností chce predstaviť smartfóny s displejmi, ktoré bude možné ohnúť. Jedným z prvých adeptov, ktorý prinesie spomínaný skladateľný smartfón je spoločnosť Samsung.  Údajne by sme sa ohýbateľného smartfónu z kuchyne Kórejčanov mohli dočkať ešte v tomto roku.

Samsung pri ohybných smartfónoch však nekončí. Ich vízia ohýbateľných displejov by mala zavítať aj na notebooky, teda aspoň podľa viceprezidenta spoločnosti Lee Min-cheola.

„Rovnako ako sklopné smartphony, spoločnosť Samsung spolupracuje s výrobcami displejov na vývoji prenosných počítačov so sklopnými displejmi, ktoré nielen jednoducho sklopia dnu a von, ale vytvárajú nové hodnoty pre používateľov, a to v kontexte meniacich sa trendov na trhu notebookov.“

S novou technológiou ohýbateľných displejov v notebookoch by spoločnosť Samsung mohla priniesť dlho žiadané oživenie v segmente laptopov. Druhým dychom však treba dodať, že Samsung (prípadné iná spoločnosť) okrem tejto inovácie bude musieť priniesť aj jej zmysluplné využitie.

Zdroj: MSP

 

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Samsung už vie, ako opraviť skladací Galaxy Fold. Opätovné vydanie je už za rohom
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close