Zariadenia

Ohúrili vás nové smartfóny od Apple? Ak nie tak nezúfajte, čoskoro technologickí giganti predstavia tieto vlajkové lode

Niekoľko dní dozadu spoločnosť Apple predstavila nie jeden, ale hneď trojicu smartfónov. Výkonnostne samozrejme patria medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu, ale čo sa týka inovácií tak tie moc nevybočujú z existujúcich štandardov. Paradoxom je, že už aj tak drahé zariadenia dostali ešte väčšiu cenovku. Niekoľko technologických gigantov si na margo predstavených smartfónov dovolilo utrúsiť niekoľko vtipov. Napríklad technologický gigant Huawei, ktorý na sociálnej sieti Twitter napísal: „Ďakujeme Vám za to, že nás nechávate byť skutočnými hrdinami tohto roka. Vidíme sa v Londýne 16.10.2018“.

Nižšie vám prinášame kompletný prehľad tých najväčších technologických spoločností, ktoré plánujú predstaviť v najbližších týždňoch až mesiacoch nové smartfóny z kategórie high-end.

Huawei Mate 20 (PRO)

Jedným z najočakávanejším smartfónom týchto dní je smartfón z kuchyne čínskej spoločnosti Huawei – Mate 20. Smartfón by mal priniesť viacero inovácií. Napríklad veľkokapacitnú batériu s akumulátorom 4200mAh, ktorú bude možné nabíjať dávkou energie až 40W čo je takmer 2-násobok aktuálnych hodnôt tých najvýkonnejších smartfónov. V každom prípade toto nebude jediná novinka. Určite sa dočkáme viacerých vylepšení a inovácií, ktoré si pre nás spoločnosť Huawei prichystala. Smartfón by mal byť predstavený v druhej polovici októbra.

Google tak isto pripravuje svoj smartfón

Ani jeden z najväčších technologických gigantov Google sa nebude len prizerať. Spoločnosť by mala predstaviť už tretiu generáciu smartfónov Pixel a to konkrétne v prvej polovici októbra. Hoci dnes poznáme takmer kompletné špecifikácie smartfónu tak zatiaľ o softwarových vylepšeniach moc toho nevieme. V každom prípade môžeme predpokladať, že Google sa nenechá zahanbiť.

Xiaomi Mi Mix 3

Ďalším zástupcom, ktorý sa bude chcieť pobiť o svoje miesto na trhu bude čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá sa chystá predstaviť hneď dvojicu smartfónov – Xiaomi Mi 8 Youth a výkonnejší Xiaomi Mi Mix 3.  Xiaomi Mi Mix 3 by mal priniesť viacero inovácií a zároveň by mal byť prvým smartfónom z kuchyne Xiaomi s podporou 5G technológie.

OnePlus 6T

Ďalším zariadením, na ktoré čakajú státisíce technologických fajnšmekrov je smartfón OnePlus 6T. Zariadenie by malo byť oficiálne predstavené 17. októbra a priniesť by malo viacero technologických inovácií. Napríklad skener odtlačkov prstov umiestnený priamo v displeji zariadenia či technológiu TOF 3D slúžiacou na rozpoznávanie tváre (pozn. redakcie: TOF je je zobrazovací systém, ktorý rieši vzdialenosť na základe známej rýchlosti svetla a meria čas letu svetelného signálu medzi fotoaparátom a objektom pre každý bod obrazu).

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close