HuaweiSpravodajstvo

Ohľadne dostupnosti smartfónov Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro na európskom trhu stále visí otáznik

Huawei stále ešte nevie či bude predávať novopredstavené smartfóny Mate 30 a Mate 30 Pro aj na európskom trhu.

Smartfóny Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro boli predstavené s veľkou fanfárou. Priniesli inovatívny displej, kameru, rýchle nabíjanie, a podobne, ktoré robia zo zariadení jedny z najatraktívnejších smartfónov na trhu. Krátko pred oficiálnym predstavením zariadení prebehla médiami správa, že smartfóny nebudú predávané v našich končinách, my sme sa samozrejme pokúsili získať informácie týkajúce sa dostupnosti z oficiálneho zdroja. Bolo nám v skratke povedané, že v súčasnosti ešte spoločnosť sa nerozhodla či bude alebo nebude ponúkať zariadenia aj v našom regióne.

Huawei Mate 30 Pro (1)
Zdroj: tlacová správa

Huawei stále nevie či Mate 30 bude dostupný aj v Európe

Portál gsmarena.com priniesol report, v ktorom hovorí o “najčerstvejších” informáciach. Richard Yu, jeden z generálnych riaditeľov spoločnosti však mnoho svetla do aktuálnej situácie nepriniesol. Keď sa ho redaktori portálu pýtali na dostupnosť zariadení, tak im bolo odpovedané, že zariadenia budú na najprv dostupné v rámci ázijského trhu. Yu ďalej vysvetľoval, že verí, že si ich budú môcť kúpiť nie len zákazníci Ázie, ale aj východnej Európy, a to aj bez podpory Google služieb.

„Nemali sme inú možnosť… boli sme do toho dotlačení… firmy, partneri, operátori nám tiež rozumejú.”, povedal Yu.

Zaujímavosťou je, že aj napriek tomu, že Huawei neohlásil dostupnosť zariadení pre európsky trh, tak aj napriek tomu uviedol ceny smartfónov v eurách.

Mate 30 Pro_SuperSensing kamera
Zdroj: tlacová správa

You ďalej rozprával o tom, že používatelia smartfónov budú môcť aj naďalej sťahovať Android aplikácie, avšak nie z Google Play obchodu, ale z alternatívneho obchodu Huawei Gallery, resp. z iných zdrojov.

„To nie je dobré pre spoločnosť Google,“ vysvetľuje Yu, ktorý ďalej dopĺňa:„…veľa sme prispeli mnohým americkým spoločnostiam.

Keď sa redaktori portálu ďalej pýtali na dostupnosť Google aplikácií, Yu im odpovedal:

„Existuje tiež veľa aplikácií tretích strán a miest, kde si môžete stiahnuť ľubovoľnú aplikáciu.“, Druhým dychom Yu dodal: “Na povzbudenie autorov aplikácií, aby spolupracovali s Huawei prostredníctvom App Gallery, Huawei im umožní získať 85% výnosov z aplikácií stiahnutých pomocou aplikácie Huawei…”

V rámci diskusie sa ďalej hovorilo o tom, že ak by sa zmenila situácia, tak zo dna na deň je spoločnosť schopná pomocou OTA aktualizácie priniesť služby spoločnosti Google späť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close