TECHNOLÓGIE

Oficiálny koniec AUX je tu! Qualcomm predstavil novú bezdrôtovú audio platformu, ktorá ho má nahradiť

Spoločnosť Qualcomm na konferencii IFA 2018 len pred niekoľkými hodinami predstavila novú verziu svojej audio platformy aptX, ktorej cieľom je dosiahnutie rovnakého výkonu a kvality zvuku, ktorú nám v dnešnej dobe poskytuje klasické káblové pripojenie pomocou AUX.

Nová technológia presvedčí aj zarytých audiofilov

Klasický slúchadlový konektor pomaly ale isto umiera a nahradzujú ho bezdrôtové slúchadlá pripojené prostredníctvom Bluetooth. To nie sú ale dobré správy pre audiofilov, ktorí si obávajú zlej kvality zvuku a ochudobnených nahrávok. Spoločnosť Qualcomm ale novou technológiou tento problém úplne vylučuje. Nová platforma má ponúknuť taký istý, v niektorých prípadoch aj lepší zážitok z počúvania hudby.

Prispôsobí sa aktuálnym potrebám používateľa

Momentálne využívané bezdrôtové rozhranie Bluetooth sa vôbec nezaoberá otázkami latencie, čo môže byť v niektorých prípadoch naozaj veľký problém. Niektoré menej kvalitné produkty tak často robia vrásky na čele hráčom počítačových hier, alebo vášnivými sledovačmi filmov, ktorí sa môžu často stretnúť s oneskorením zvukovej stopy. Nová platforma aptX prichádza ale s prívlastkom adaptívna, čo znamená, že sa aktívne prispôsobuje režimu používateľa. Platforma automaticky upraví výkon bezdrôtového prenosu, vďaka čomu zabezpečí zníženie odozvy na úplné minimum.

Prvé smartfóny s touto technológiou uvidíme v polovici roku 2019

Spoločnosť Qualcomm dostupnosť novej technológie úplne presne nedefinovala, no napovedala nám aspoň čiastočne. K dispozícií by mala byť na čipe, ktorý bude pomenovaný v „budúcnosti“. S najväčšou pravdepodobnosťou tak pôjde o Snapdragon 855, ktorý by mal byť predstavený už v decembri. To by teda znamenalo, že smartfóny s vylepšeným Bluetoothom by sa na svet mohli dostať už niekedy v polovici roku 2019.

Tip pre vás  Výrobu nových vlajkových procesorov Snapdragon 865 od Qualcommu bude mať pod palcom opäť Samsung

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Seeking Alpha)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close