Xiaomi

OFICIÁLNE: Toto je nová motokára Xiaomi Ninebot Gokart Kit

Pár dní dozadu sme vám priniesli report, že spoločnosť Xiaomi prinesie v spolupráci so spoločnosťou Ninebot motokáru a tak sa teraz aj deje.

Nová motokára od Xiaomi nebude len hračkou pre deti

„Z hľadiska bezpečnosti je Ninebot No. 9 Balance Car Kart vynikajúca. Vozidlo má dvojitú proti kolíznu ochranu pričom vonkajšia časť je vyhotovená z plastu, ktorý účinne znižuje nárazovú silu. Vnútorná vrstva je z ocele, ktorá zabezpečuje vysokú pevnosť ochrany tela a zároveň zabraňuje deformáciám. Navyše vozidlo disponuje dvojitou brzdou – elektronická brzda + mechanická ručná brzda.“, píše sa v popise motokáry.

Nuž prejdime však k zaujímavejším faktorom, ktorým sú napríklad výkon motora, ktorý je 1800W vďaka čomu motokár je schopná maximálnej rýchlosti 24km/h. Určite dôležitým faktorom je aj výdrž na jedno nabitie. Tu vás však budeme musieť sklamať je to o niečo menej ako pri elektrických kolobežkách. Maximálna vzdialenosť, ktorú uvádza výrobca je 15 kilometrov. Tá sa však môže výrazne líšiť v závislosti od váhy cestujúceho. Maximálna odporúčaná váha jazdca je 100 kilogramov. Výrobca tiež píše, že motokár je vhodná na jazdu po viacerých povrchoch, totiž disponuje dušami, ktoré sú plnené vzduchom.

Xiaomi motokára však nebude pre každého, cena je príliš vysoká

Pôvodne iniciovaná cena bola úplne mimo realitu. Zákulisné informácie totiž hovorili, že motokára bude stáť okolo 450 dolárov, nie je tomu však tak. Cena tejto motokáry je  ďaleko za hranicou 1000€.

Xiaomi Ninebot motokára sa objavila na GearBeste

Zdroj: via Xiaomitoday.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close