fbpx
SpravodajstvoZariadenia

Oficiálne predstavený! Toto je prvý smartfón s kamerou pod displejom, predstavila ho spoločnosť OPPO

Prvý smartfón s kamerou pod displejom je predstavený. Stojí za ním spoločnosť Oppo

Spoločnosť Oppo dnes počas udalosti MWC Shanghai oficiálne predstavila prvý smartfón s kamerou umiestnenou pod displejom zariadenia. Jedná sa tak o prvý smartfón vôbec s touto technológiou na svete. Na tému upozorňuje portál Fonearena.com.

Smartfón využíva prispôsobený kamerový modul v kombinácii s zdokonaleným priesvitným panelovým materiálom, ktorý dopĺňa pokročilý  algoritmus spracovania snímania obrázkov bez zárezov, resp. motorizovaných fotoaparátov.

Oppo ďalej vysvetľuje, že na to aby sa dosiahla čo najlepšiu kvalita snímok tak museli vylepšiť vyváženie bielej farby, prekopať HDR a algoritmus optimalizácie. Dôvodom je, že svetlo, ktoré dopadá na snímač musí „prechádzať“ aj cez displej čo na konci dňa spôsobuje, že na snímač dopadá len polovica svetla v porovnaní s klasickým fotoaparátom. Bez optimalizácie by tak výsledná fotografia bola ukrátená o farebnosť a ostrosť.

Spoločnosť ďalšie informácie ohľadne zariadenia však nezverejnila, ani to kedy bude oficiálne dostupný na predajných pultoch. Pevne veríme, že ďalšie informácie o smartfóne budú k dispozícii v najbližšie hodiny, resp. dni.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close