ANDROIDSpravodajstvoZariadenia

Oficiálne predstavený. Smartfón s dvomi displejmi je realitou, zmení paradigmu používania telefónov?

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť ZTE sa chystá priniesť na trh smartfón, ale nie hocijaký – s dvomi displejmi. Tak sa teraz aj deje.

ZTE na trh priniesol model Axon M, ktorý už asi ako tušíte na prvý pohľad zaujme dvomi displejmi. Či sa tento koncept ujme uvidíme, prejdime však k parametrom zariadenia.

ZTE Axon M, smartfón s dvomi displejmi

Axon M na trh prichádza s dvomi displejmi s uhlopriečkami 5.2“ s FULL HD rozlíšením a pomerom strán 16:9. Oba displeje sú zároveň pokryté najnovšou generáciou krycích sklíčok Gorilla Glass 5. Displeje sú k sebe pripevnené dvomi kĺbmi.

Zdroj: Youtube

Po stránke hardwaru smartfón ponúka jeden z najnovších procesorov od známeho výrobcu Qualcomm, Snapdragon 821, ktorému sekundujú 4GB operačnej pamäte RAM spolu so 64GB úložným priestorom. Na smartfóne ďalej nájdeme (len jednu) kameru, ktorá v tomto prípade má rozlíšenie 20MP a clonu f/1.8.

Zdroj: Youtube

Zaujímavosťou tohto smartfónu je to, že ponúka využitie oboch displejov súčasne a to buď formou Dvojitého režimu, v rámci ktorého na jednom displeji môžete vykonávať úlohu X, zatiaľ čo na druhom môžete robiť úlohu Y. Druhým režimom je Rozšírený  režim, ktorý ponúka napríklad možnosť prezerania Youtube videa a zároveň prehliadania komentárov. Tretím a zároveň posledným režimom je režim Zrkadlenia, resp. dupľovania obrazovky.

Zdroj: AndroidCentral.com, obrázky: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close