SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Oficiálne predstavený. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je na svete

Posledné mesiace sa špekulovalo o smartfóne so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji. Defakto sme mohli byť aj svedkami viacerých patentov od tých najväčších spoločností na trhu, vrátanie Microsoftu, Apple či Samsungu, ktoré naznačovali príchod tejto technológie na trh.

Nuž, prvé informácie o tom, že prvým výrobcom inteligentných telefónov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji nebude ani jedna menovaná spoločnosť sa objavili ešte začiatkom decembra minulého roka. Reč je konkrétne o spoločnosti Vivo. Následne Patrick Mooorhead jeden zo známych technologických redaktorov prišiel s informáciami ako aj reálnou fotografiou potvrdzujúcou tieto špekulácie.

Vivo ukázalo na CES 2018 smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji

Ako už asi správne tušíte tak prvým smartfónov, ktorý disponuje skenerom odtlačkov prstov v displeji je zariadenia od spoločnosti Vivo, ktorá na CES 2018 ukázala funkčnosť tejto technológie v praxi. Nižšie si môžete pozrieť video redaktorov portálu AndroidCentral.com, ktorí mali ako prvý možnosť vyskúšať túto technológiu na vlastnej koži.

Zdroj: AndroidCentral.com, úvodný obrázok: Youtube (AndroidCentral kanál)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close