APLIKÁCIE A HRY

Offline turistické mapy do Vášho telefónu – Mapy.cz

Prázdniny a dovolenky sú už v plnom prúde, a väčšina z nás určite plánuje aspoň menšiu horskú turistiku. V nedávnom článku sme Vám predstavili aplikáciu Bouřky, ktorá Vám pri podobných výletoch pomôže vyhnúť sa nebezpečným búrkam, či zrážkam. A dnes by sme v tomto duchu radi pokračovali, a predstavili Vám aplikáciu českého mapového servera mapy.cz s rovnomenným názvom.

Aj keď vo Windows phone máme k dispozícií viacero kvalitných navigácií aj offline mapových podkladov, žiadna nezobrazuje turistické a cyklo trasy. A v tomto má aplikácia mapy.cz navrch. Čo všetko nám aplikácia prináša, a prečo by nemala chýbať v telefóne žiadneho outdoor nadšenca?

– možnosť stiahnutia turistických máp celej Českej a Slovenskej republiky

– mapové podklady vrátane vyznačených turistických a cyklo trás, vrstevníc, atď…

– možnosť plánovania trasy pešo, bicykel, auto – zatiaľ však len on-line

– zaujímavosti a tipy na výlety zatiaľ len pre Českú republiku

– možnosť vyhľadávať bankomaty, ubytovanie či firmy, zatiaľ len v Českej republike

Aj keď sú niektoré funkcie dostupné zatiaľ len v Českej republike, aj na Slovensku si aplikácia nájde svoje uplatnenie hlavne kvôli možnosti offline stiahnutia máp, ktoré využijete ako v prírode, tak aj v meste. K mapovým podkladom by sme však mali jednu výhradu, a síce, že počas nášho testovania sme si všimli pomerne málo lesných cestičiek mimo značiek. Ak však máte so sebou aj klasické turistické mapy, pomocou polohy sa viete zorientovať. Nie je to však chybou aplikácie, ale mapových podkladov samotných.

Aplikáciu si môžete ZDARMA stiahnuť z odkazu nižšie.

Odkaz na stiahnutie

 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close