NávodyXiaomi

Odstránenie všetkých cache súborov z galérie v Xiaomi, nie je také jednoduché. Pozrite sa, ako môžete odstrániť všetky nepotrebné súbory!

Vyčistite vaše Xiaomi od nepotrebných súborov vďaka jednoduchému návodu, ku ktorému nebudete potrebovať žiadne dodatočné aplikácie.

Úložisko nášho smartfónu je raz daná vec a akonáhle si kúpime smartfón s nejakou pamäťovou konfiguráciou, už ju nezmeníme. Rozšíriť si ho môžeme buď cloudovou službou, ktorá sa však v mnohých prípadoch klasifikuje ako platená. Druhou možnosťou rozšírenia svojej pamäte je použitie SD karty. Dnešné smartfóny však nepodporujú SD karty tak, ako tomu bolo v minulosti a na trhu nájdeme čoraz menej takých modelov. A už len z tohto dôvodu obmedzeného úložiska sa snažíme udržiavať náš smartfón čo najviac čistý bez zbytočného odpadu. Bežne však neodstránime všetky súbory, ktoré by sme potrebovali a ostáva nám v našom zariadení množstvo nepotrebných súborov. Portál mundoxiaomi.com nám však prináša návod, ako sa zbaviť odpadu v akomkoľvek Xiaomi, Redmi alebo Poco zariadení. Tak čo, idete do toho s nami?

Odstráňte cache súbory z galérie

Spôsobov ako vyčistiť naše Xiaomi môže byť mnoho. Môžeme použiť vstavaný nástroj na čistenie pamäte, môžeme si nainštalovať čistič z Obchodu Play, no ani jeden spôsob nám neodstráni úplne všetko. Po odstránených súboroch nám v pamäti ostávajú takzvané cache súbory, ktoré nám naďalej zaberajú pamäť. A i keď sa môžu zdať malé a neškodné, pri väčšom počte sa nazbierajú a dokážu zaberať i stovky megabajtov. Ich nevýhodou je i to, že sa vedia pomerne dobre skryť v rôznych priečinkoch.

Špecifickou kategóriou sú cache súbory z galérie. Po vysypaní koša v galérii sa nám môže zdať, že sme sa zbavili všetkého, čo by po snímkach mohlo ostať. Nie je to však pravda a pre odstránenie zvyškových súborov sa budeme musieť „pohrabať“ v správcovi súborov. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako by sme sa ich mohli zbaviť raz a navždy. A už sme vám mimochodom povedali, že sa tieto súbory nachádzajú v analýze úložiska pod záhadným označením „Ostatné“, ktoré dokáže zaberať i niekoľko gigabajtov?

Takto vyčistíte pamäť Xiaomi bez potreby externej aplikácie

Aby sme sa dostali k týmto súborom v pamäti, budeme musieť zájsť do správcu súborov v našom smartfóne. Cestou vás však môže zdržať hlásenie, že sa k určitým priečinkom nemôžeme dostať pre obmedzenia Androidu 11 a novšieho. To nás však nezastaví a priečinky i tak otvoríme. Pri odstraňovaní presných súborov v priečinkoch sa nám nič nestane a náš smartfón bude i naďalej pokračovať tak, ako má. Neodstraňujte však žiadne ďalšie priečinky či súbory, mohli by ste tak narušiť chod vášho zariadenia. Pre odstránenie súborov cache z našej galérie budeme postupovať nasledovne.

  • V správcovi súborov otvoríme priečinok Android.
  • Ďalej otvoríme priečinok data.
  • Obídeme pravidlá Androidu 11 klepnutím na Zobraziť v Súboroch.
  • Opäť klepneme na Android, data a nasledovne na com.miui.gallery.
  • Vyberieme priečinok files.
  • Klepneme na gallery_disk_cache.
  • Odstránime všetky priečinky.

Ak by ste sa náhodou obávali toho, čo odstraňujete, nemusíte. V skutočnosti z nášho smartfónu odstraňujeme len zvyškové súbory a malé náhľady už zmazaných fotografií a videí. Správnym dodržaním tohto postupu si vyčistíte váš smartfón jednoducho a neporušíte žiadny chod vášho smartfónu.

Tak čo poviete, poznali ste tento postup už predtým? A poznáte i nejaký iný spôsob na vyčistenie vášho Xiaomi od nepotrebných súborov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close