Spravodajstvo

Očkovacia lotéria: Nezabudnite, dnes sa opäť žrebuje! V čom bude dnešné žrebovanie iné a kde ho môžete sledovať?!

Očkovacia lotéria pokračuje aj dnes, 22.8.2021 a to vo večerných hodinách. Dnešné žrebovanie bude prebiehať však mierne inak. Pozrite sa, čo sa zmenilo.

Očkovacia lotéria je jeden z nástrojov, ktorý si dal za cieľ motivovať ľudí k tomu, aby sa dali očkovať proti COVID-19 a aby sme získali kolektívnu imunitu čo najskôr. Tak, ako tomu bolo minulý týždeň, 15.8.2021, tak aj dnešnú nedeľu sa bude hrať o prémiové výhry presahujúce 100-tisíc €. Dnešná očkovacia lotéria bude však mierne inou, ako tomu bolo minulý týždeň. V čom bude dnešné losovanie iné? 

Tak, ako sme vás informovali niekoľko dní dozadu, tak dnešné losovanie, ktoré budete môcť sledovať od 20:30 na Jednotke, bude mierne iné. Dôvodom je reakcia organizátora, Ministerstva financií SR na minulotýždňové vysielanie.

Heslo odznie skôr

Ako sme niekoľko dní dozadu písali, tak Ministerstvo financií SR aktualizovalo štatút súťaže. Pravdepodobne tou najväčšou zmenou je, že heslo odznie ešte predtým, ako bude bežať súťažiacemu čas na jeho zopakovanie. Rovnako treba povedať, že heslo nebude zobrazené už len na obrazovke našich televízorov, ale bude aj niekoľkokrát v dostatočnom predstihu povedané. Rovnako treba povedať, že počas relácie, budú dostupné aj titulky, ak si ich zapnete.

Jednou z ďalších zmien je, že heslo už nebude musieť povedať len osoba, ktorej je volané, ale aj jej blízka osoba, ktorá nemusí byť rodinou. V tomto prípade, blízka osoba bude môcť povedať heslo v prípadoch, ak to nie je umožnené osobe, ktorej je volané (napríklad je hendikepovanou tak, že je jej to znemožnené), prípadne ak ide o súťažiaceho, ktorý z profesijných dôvodov, nebude mať možnosť zúčastniť sa súťaže v priamom prenose.

„Rozšírili sme možnosti asistencie pre zdravotne znevýhodnených ľudí, aby predmetné heslo mohli telefonicky zodpovedať napríklad aj ich blízki. Mysleli sme tak nielen na hendikepovaných, ale aj seniorov, ktorí môžu rovnako využiť pomoc svojich rodinných príslušníkov či známych, ktorým dôverujú. Takúto možnosť budú mať aj ľudia, ktorí zo svojich profesijných dôvodov nemôžu v priamom prenose zodpovedať heslo.“ uviedlo Ministerstvo financií SR.

Kde sa budete môcť dozvedieť, či ste vyhrali iné, ako nedeľný výhry?

Tak, ako tomu bolo doposiaľ, tak v prípade, ak nebudete medzi šťastlivcami, ktorí vyhrali jednu z nedeľných výhier, tak nemusíte zúfať. Vyhrať budete môcť aj naďalej „bežné výhry“. Tak, ako tomu bolo doposiaľ, či ste vyhrali, si budete môcť pozrieť na stránkach mfsr.sk potom, ako zadáte do poľa kód váš žreb. Rovnako však treba dodať, že zoznam výhercov je v tomto prípade aktualizovaným s oneskorením.

Ockovacia loteria_vyhercovia
Zdroj: Printscreen (MFSR)

Registrujte sa do očkovacej lotérie

V prípade, ak ešte stále nie ste registrovaným do očkovacej lotérie, tak môžete tak spraviť prostredníctvom stránky bytzdravyjevyhra.sk. Podrobný návod, ako na to, sme vám priniesli v tomto článku. Musíme však podotknúť, že samotný proces registrácie, hoci trvá len niekoľko desiatok sekúnd, tak kontrola vašich údajov, môže trvať až do 2 týždňov (pozn. redakcie: nám to trvalo do ~5 dní). A práve preto, ak ste sa ešte neregistrovali, tak sa registrujte čo najskôr, aby ste mali čo najväčšiu šancu vyhrať nejakú z cien. Rovnako treba povedať, že registrovať sa nemôže každý, ale len očkovaná osoba a to s aspoň jednou dávkou vakcíny, ktorá splňujú ďalšie základné podmienky súťaže.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close