NávodySpravodajstvo

Očkovacia lotéria: Kto a ako sa môže registrovať? Pozrite si návod, ako na to!

Štát spustil Očkovaciu lotériu, prostredníctvom ktorej chce zvýšiť motiváciu ľudí, aby sa dali očkovať.

Aktuálne prebiehajúca pandémia zmenila život viac menej každému z nás. Zatiaľ, čo minulý rok sme mali obmedzené možnosti, ako sa možno brániť proti ochoreniu COVID-19, tak tento rok vyzerá úplne inak. Máme v rukách jeden z najefektívnejších nástrojov, akým môžeme vo vysokej miere obmedziť šírenie ochorenia COVID-19, ako aj to, ako v prípade nákazy môžeme predísť ťažkému priebehu ochorenia. Je ním očkovanie

V súčasnosti vlády naprieč celým svetom bojujú s touto nákazou rôznymi spôsobmi. Niektoré vlády aktívne obmedzujú pohyb osôb, napríklad pri vstupe do krajiny, kedy sa je potrebné preukázať negatívnym testom na ochorenie, potvrdením o prekonaní ochorenia, alebo takzvaným COVID Pasom. Rovnako mnoho krajín motivuje ľudí, aby sa dali očkovať. Či už formou rôznych výhod, alebo finančne. Najnovšie obdobný projekt, ktorého cieľom je motivovať ľudí k očkovaniu, spúšťa aj Ministerstvo financií Slovenskej republiky, ktoré spustilo web bytzdravyjevyhra.sk

Podstata projektu spočíva v tom, že štát začal s organizáciou lotérie, ktorej cieľom je nielen odmeniť zaočkovaných za ich zodpovedné správanie, ale aj motivovať ešte nerozhodnutých občanov, aby sa dali očkovať. 

Ako sa registrovať do očkovacej lotérie?

Samotná registrácia je veľmi jednouchou. Potom, ako si otvoríte stránku bytzdravyjevyhra.sk, je potrebné vybrať si možnosť „Očkovacia prémia“, kde zvoľte možnosť registrácia.

Ockovacia loteria ako sa registrovat postup_1
Zdroj: Vosvetei / Printscreen

V ďalšom kroku vás systém vyzve, aby ste vyplnili kontaktné údaje. Ide o meno, priezvisko, miesto vášho bydliska, rodné číslo, číslo účtu a podobne. Potom, ako vyplníte tieto údaje, tak je potrebné udeliť súhlas so spracovaním osobných údajov a následne potvrdiť registráciu.

Ockovacia loteria ako sa registrovat navod_2
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

V ďalšom kroku vás systém vyzve ku kontrole formulára, kde ste vložili svoje údaje. Následne, ako skontrolujete vami zadané údaje a potvrdíte registráciu, tak by ste mali vidieť notifikáciu, ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Ockovacia loteria registracia_navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

O úspešnej registrácii následne budete informovaný prostredníctvom SMS správy na mobilné číslo, ktoré ste zadali počas registrácie. Samotný proces kontroly správnosti údajov zo strany štátu, ktoré ste zadali, môže trvať až do 14 dní. V prípade, ak vám nepríde potvrdzovacia SMS správa do 14 dní, tak je potrebné kontaktovať CALL Centrum Ministerstva financií.

„Každá fyzická osoba sa od 1.8.2021 môže prihlásiť do žrebovania o očkovaciu prémiu na internetovej stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Po splnení podmienok a overení údajov bude jeho prihláška automaticky posunutá do žrebovania o finančnú odmenu. Registrovanej osobe následne príde potvrdzujúca SMS na telefónne číslo, ktoré uviedla pri registrácii.“ píše Ministerstvo financií SR.

Kto sa môže registrovať?

Do očkovacej lotérie sa môže registrovať každá osoba, ktorá dovŕšila 18 a viac rokov s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR s bankovým účtom registrovaným v SR alebo v pobočke zahraničnej banky. Rovnako treba povedať, že do lotérie sa ja možné zaregistrovať už po očkovaní po prvej dávke. Každý, kto sa dá zaočkovať aj druhou dávkou, bude mať 2-krát väčšiu šancu na výhru. V prípade, ak budete zaočkovaný jednodávkovou vakcínou, tak sa automaticky na vás  bude hľadieť, ako na osobu, ktorá dostala 2 dávky a tak budete mať rovnako 2-krát väčšiu šancu na výhru.

Ako bude prebiehať žrebovanie?

Žrebovanie bude prebiehať každý podvečer na RTVS počas pracovaných dní s tým, že každú nedeľu bude prebiehať jedno veľké žrebovanie. Výsledky zo žrebovaní budú dostupné aj na stránke bytzdravyjevyhra.sk.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close