Excel návodySpravodajstvo

Ochrana dát v Exceli, ako na to

Dnes, v rámci ďalšie návodu  určeného pre Excel sa pozrieme na užitočnú funkcionalitu, ktorú využijete v prípadoch ak nebudete chcieť, aby niekto reprodukoval alebo menil váš obsah.

Návod ako ochraniť vaše dáta v Exceli

 • Choďte do kolónky Review, resp. Revízia.
 • Ako môžete vidieť nižšie Excel ponúka viacero možnosti ochrany vašich dát.

  Zdroj: vlastný

 • Kliknite teraz na odkaz „Protect Sheet“, ktorý už ako tušíte z názvu plynie na ochranu konkrétnej strany v Exceli. Po tom, ako zvolíte danú možnosť vám vyskočí tabuľka s nastaveniami, kde budete môcť vybrať napríklad: formátovanie buniek, formátovanie v rámci stĺpca, vkladanie buniek,…. PS: nezabudnite zvoliť aj heslo pre prípadné odblokovanie uzamknutia.

  Zdroj: vlastný

 • Bunky následne odblokujete cez možnosť „Unprotect Sheet“ vložením hesla.

  Zdroj: vlastný

 • V prípade, ak by ste chceli nechať ďalším používateľom vášho súboru možnosť editácie jednotlivých položiek, Excel ponúka aj túto vlastnosť. Nastavíte ju cez odkaz „Allow User to Edit…“ (viď obrázok nižšie), kde je možné nastaviť cez možnosť „New“ rozsah editácie.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close