AplikácieNovinkyTIP REDAKCIE

Hľadáte software na obnovu stratených a vymazaných dát? Práve ste ho našli – EaseUS!

Stratili ste niekedy dáta z vášho zariadenia? Jediným riešením ako ich obnoviť je prostredníctvom externých softwarov, ale je ťažké vybrať si ten správny. Preto by sme Vám radi dalo do pozornosti EaseUS software, ktorý si dokáže poradiť s nájdením stratených dát lepšie ako väčšina konkurencie. Nižšie Vám prinášame recenziu tohto šikovného softwaru.

Čo je to EaseUS?

EaseUS je vedúcim softwareom v oblasti obnovy dát, ktorý je dostupný online. Je vyvíjaný prostredníctvom najnovších technológií s jediným účelom, aby jeho používateľom obnovil dáta, ktoré potrebujú. EaseUS je kompatibilný ako s Windows počítačmi tak aj s Mac-mi, vďaka čomu ho je možné využiť na širokom množstve zariadení. Zároveň čerešničkou na torte je, že veľmi rýchlo a jednoduchý na použitie. Veď posúďte sami.

Zdroj: easeUS

Hlavná vlastnosť aplikácie

EaseUS je software, ktorý ma viacero kľúčových vlastností. Nižšie Vám prinášame prehľad tých najhlavnejších.

Obnova dát v každej situácii

Najväčším lákadlom tohto softwaru je obnova dát za každej situácie. Bez ohľadu na to či je vaše zariadenie pokazené, dáta sú stratené kvôli vírusom či z iných dôvodov, EaseUS si dokáže poradiť s väčšinou prípadov. Znamená to, že nebudete musieť investovať dodatočné peniažky do iného softwaru pri rôznych situáciách. Vo výsledku to budete mať teda jednoduchšie pretože budete schopný obnoviť dáta z vášho disku vo väčšine prípadoch.

Flexibilné módy skenovania

Väčšina softwarov na obnovu dát, ktoré sú dostupné majú len 1 mód skenovania. Vo výsledku ak sú funkčné tak im obnova dát trvá enormne dlhý čas, pretože zoskenovanie všetkých súborov im zaberie dlhšiu dobu. Avšak to nie je prípad EaseUS, ktorý si dokáže s týmto poradiť efektívnejšie. Disponuje totiž dvomi módmi skenovania – „Superficial“ a „Deep“. Skenovanie cez Superficial mód je výrazne kratšie, dokáže totiž skenovať obmedzený počet súborov. Deep mód je zas vhodný v prípadoch keby by Superficial mód nebol úspešný. Ten totiž zoskenuje všetky súbory do hĺbky. Software zároveň umožňuje pozastavenie skenovania v určitom bode a obnovy dovtedy objavených stratených dát.

Obnova dát z veľkého množstva zariadení

Väčšina z nás používa rôzny hardware, obzvlášť sa to týka počítačov ako aj desiatky rôznych softwarov. V niektorých prípadoch dokonca používatelia používajú viacero rozličných zariadení súčasne. Je to prirodzené, veď každý z nás potrebuje niečo iné. S EaseUS však nebudete musieť hľadať na každé zariadenie iný software. Zariadenie postačí ho pripojiť k vášmu počítaču kde máte nainštalovaný software a potom môžete začať s obnovou dát.

Tieto všetky dáta môžu byť obnovené

Obávate sa, že niektoré vybrané typy dát nebudete môcť byť schopný obnoviť?  EaseUS ponúka obnovu väčšiny bežných dát ako sú:

 1. Documents
 2. Files
 3. PDF files
 4. Images
 5. Audios
 6. Videos
 7. Music files
 8. Much more

Preview dáta mód

Software ponúka aj preview mód. Znamená to, že po skenovaní budete schopný vidieť dáta, ktoré je možné obnoviť. Následne vyberiete tie, ktoré potrebujete vrátiť späť k životu.

Krok po kroku ako používať software na obnovu dát

Je mnoho ľudí, ktorí by sa chceli naučiť ako ovládať software na obnovu dát z disku. Nižšie vám prinášame niekoľkokrokový prehľadný návod ako využívať túto technológiu.

 1. V prvom kroku musíme spustiť software na zariadení a vybrať disk, ktorý chceme skontrolovať, resp. na ktorom chceme obnoviť dáta.

  Zdroj:EaseUS

 2. V druhom kroku spustíme proces skenovania. Následne je potrebné počkať pokým software nenájde dáta, ktoré potrebujete. Ako ich nájde tak skenovanie môžete pozastaviť a následne označiť vybrané dáta a obnoviť ich.

  Zdroj:EaseUS

 3. Po tom ako vyberete vybrané dáta tak môžete začať s nimi pracovať v preview móde. To vám umožní skontrolovať dáta, ktoré ste označili.
 4. Potom ako označíte v preview móde požadované dáta tak kliknite na „Recover“, teda obnoviť. Software by Vám mal následne v priebehiu niekoľkých minú obnoviť požadované dáta.
  Zdroj:EaseUS

   

Zdroj: EaseUS (TS), úvodný obrázok: Pexels.com


EaseUS je software na obnovenie stratených dát. Zároveň je v ponuke viacero balíkov tohto softwaru, vďaka čomu si viete vybrať ten najvhodnejší pre Vás.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close